Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
6.10.
Kočky i ostatní zvířata a TV III (Jarda Kareš, Šárka a Petr Bergerovi, Lucia, Petr)

Minule bylo:
5.10.
Kočky i ostatní zvířata a TV II (Ferda, Petr Sedláček, Milan Benedik, Zdena, Michaela, Jan Kucera, Barbara, Kamil, Honza)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Kočky i ostatní zvířata a TV III

Myslím si také, že psi a kočky televizi vidí, ačkoliv asi trochu jinak než my. Zapomínáme totiž na to, že televizní obrazovka má totiž jistou setrvačnost, t.j. obraz je na obrazovce viditelný i po tom, co paprsek přeběhne přes obrazovku, přestože slaběji. (neveřícím Tomášům doporučuji si obrazovku ofotografovat s expozicí menší než 1/100 sec.) Zbytky obrazu, které "nevyhasly" pak maže následující průchod paprsku přes obrazovku. Myslím si tedy, že kočky, psi a pod. vidí v televizi obraz asi takový jako vznikne ofocením televize, t.j. světlejší pruh v místě, kde právě probíhá paprsek a tmavší, ale zřetelný obraz na zbytku obrazovky.

Jarda Kareš


Oskar a počítač (5 kB) Posíláme Vám naše štěně briarda Oskara, který nejenže sleduje (a komentuje) televizi, ale též i počítač, což dokládá foto.

Šárka a Petr Bergerovi


Biológia síce nie je moja parketa, ale viem, že náš kocúr Benjamín zvykol útočiť na zvieratá na obrazovke. Nie som si istá či by ho inšpiroval aj nejaký fžak.

Lucia


Naše kočka Růžena (asi 3měsíce) sleduje tv se zaujetím, naposledy tenis, kde přímo na stínítku packou "loví" poletující míček event. další pohybující se předměty.

Tudíž se mi laicky zdá, že vidí zhruba to samé co my.
Petr


Vaše reakce a poučení prosím na známou adresu. Díky :-).
Všem přispěvatelům děkuji za jejich příspěvky !!!