Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
14.10.
Zdarec Dumko (Mája a Sára - přemňoukala Irena Tesařová)

Minule bylo:
13.10.
Taky máme doma kočku (Dana Dydowiczova)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Zdarec Dumko,

Strategické místo se nemění (7 kB) Tak je tu zase čas, napsat ti pár řádek. Dnes je na řadě trocha toho vzpomínání na léto. Léto je fajn. Je čas prázdnin, volna a výletů. Jakmile doma zavládne chaos, všichni se hádají a zakopávají o různá zavazadla, co se všude hromadí bez ladu a skladu, hned máme jasno, že se jede na chalupu. Panička s velikým funěním přinese z půdy naši přepravku, do které se vmáčkneme jen díky tomu, že od pobytu na venkově očekáváme pouze a jen blažené chvíle. Jsme na tolik vstřícné, že po celou dobu tam ani nehlesneme, a to je to 120 km!!! Však my dobře víme, že stačí, když budeme nadávat celou zpáteční cestu do Brna. Po příjezdu na místo je nejdřív nutné zkontrolovat "náš" revír, prohnat ty venkovské kočky a naučit je nóbl móresům. No, pravda je, že nám někdy taky řádně vypráší kožichy. Brzo ale nastane příměří. To tehdy, když se dohodneme, že po nás klidně můžou "dojet" denně naše misky. Má to své výhody – panička vykřikuje jak nám na tom horském vzduchu tráví a stále neúnavně dodává čerstvou a hlavně rozmanitou potravu. Obzvlášť všechny černé kočky to mají dobré, protože člověci si nikdy v tom fofru nejsou jistí, která z nich je jejich černá Sára. Když promokneme úplně durch na skrz, nezbývá než situaci vyřešit s nadhledem (7 kB)

Po dobrém občerstvení nás čeká další složitý úkol – najít vhodná místa k celodennímu odpočinku. Strategické místo se nemění (viz foto 1). Je to na verandě, odkud zcela s přehledem vidíme jedním oknem do ulice a druhým na dvorek, takže nám neunikne ani ona pověstná myš. Abychom se nehádaly, máme každá jednu ošatku. Další pelíšky jsou proměnlivé, dle našeho aktuálního stavu. Svíti-li slunce, je nám dobře v záhonku s mrkví či jinou pro nás nepoživatelnou zeleninou. Když venku prší, tak vezmeme zavděk sušenými bylinkami na půdě. Bohužel ani jedno námi zvolené místo není ze strany paničky kvitováno s nadšením. No a když promokneme úplně durch na skrz, nezbývá než situaci vyřešit s nadhledem (viz foto 2).
O našem dalším pobytu na chalupě, třeba zase někdy příště.

S kočičím mňau a tlapku

Mája a Sára, (přemňoukala Irena Tesařová)

P.S.: Vosám a psům se příště radši vyhni!!!