Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
22.10.
Nad dopisy čtenářů (Ferda)

Minule bylo:
20.10.
Pocta Dumce (Vladimír Veselý)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Nad dopisy čtenářů

Čtenáři této rubriky snad prominou, ale rozhodl jsem se, že si dnes trochu zahraju na ředitele TV N@VA - V.Železného, který pravidelně vystupuje v oblíbeném pořadu DOLEJTE ŘEDITELI...

Já vím, že se nemohu srovnávat, ale chci si to alespoň jednou zkusit :-)... Takže začínáme.

Dnes mi přišel do redakce dopis následujícího znění:

  Durazne protestuji proti diskriminaci kocek!!!
  • proc se odkaz na kocici rubriku posunuje stale niz a niz ?
  • proc je v dnesni Dumce vcerejsi prispevek ?
  • proc kocici rubrika neni ve vrchnim menu (zlutem, nad obrazkem neviditelneho psa) ?

  Doufam, ze se tento stav brzy vyrazne zmeni, ja osobne ctu Psa denne, ale hlavne kvuli Dumce. Dokonce uz nejaky cas (neuspesne) premlouvam svou drahou polovicku, aby nasim dvema kocourum koupil to skvele 2 in 1 skrabadlo, ktere ma Dumka.
  Petra L.

Další dopis, který jsme do redakce dostali je na stejné téma - týká se též šplhadla/škrabadla. A to jeho škrabací části (sisalového provazu), který jsem přes Vás, čtenáře, pro Dumku sháněl:

  Onehdy jsem se dočetl, že sháníte sisalový provaz. Bohužel nikde v Praze ho nemají.
  Zjistil jsem alespoň toto: Výrobce - JUTA Olomouc. Zašlou na dobírku celé klublo (asi 5 kg).
  Adresa: JUTA Závod 10, Olomouc
  Telefony: spojovatelka 068/5312006; ředitel závodu, vedoucí výroby, sekretariát 068/5312863 (je nutno chtít odbyt)
  Jan S.

Miky kontroluje UFO přilétající do bytu (6 kB) No a konečně třetí dopis, který byl obohacen i o obrázek:

  Líbí se nám Vaše rubrika a tak jsme se rozhoupali k tomu Vám také přispět naší osmikilovou troškou do mlýna.
  Jmenuje se Miky, bydlí s námi v Teplicích, je to klasický kocour prudce domácí.
  Přítelkyně je přesvědčená, že je to pořád ještě naivní koťásko. Pro mě je to vyžraná, krvelačná bestie (zvlášť ve 03:00). Na obrázku vpravo zrovna kontroluje UFO přilétající do bytu (nedaleká mlékárna).
  Vít P.

Takže nyní k prvnímu dopisu:

Odkaz na kočičí rubriku je těžký, takže padá dolu a vytlačuje nahoru odkazy jiné, které jsou lehčího kalibru. Je to způsobeno tím, že je Dumka (asi) příliš dobře krmena a tak tloustne. Určitě to není způsobeno tím, že by byla v očekávání, neboť je ještě příliš mladá (4 měsíce) a také proto, že kocouři mají do bytu, kde přebývá přísný zákaz vstupu.
Ve středeční Dumce nebyl úterní příspěvek, alebrž kočičí rubrika ve středu nevyšla - nastala neplánovaná přestávka (došly příspěvky čtenářů a všichni byli líní napsat něco o Dumce...), tudíž je všechno naprostém v pořádku.
Kočičí rubrika není ve vrchním zlatém menu, protože je příliš mladá a mohla by zpychnout, takže se musí počkat, jak se osvědčí, aby tam byla zařazena. Zatím se dostala jen do "Zvolte rubriku" - a věřte nebylo to jednoduché - psi se urputně bránili...
Ohledně šplhadla/škrabadla mohu čtenářce doporučit zkusit naučit kocoury, aby si na příteli nebo alespoň na jeho automobilu (pokud nějaký vlastní) brousili drápky. Já jsem Berušku (moje žena) přesvědčil poté, co si Dumka začala brousit drápky o zánovní památnou truhlu po její prababičce...

Druhý dopis je vlastně návodem, jak si udělat šplhadlo/škrabadlo svépomocí (myslím totiž, že sisalový provaz málokdo z nás/vás vyrobí), ale nějakou opičárnu u nás zvládne každý.

No a konečně třetí dopis je předobrazem toho, jak by mohla vypadat a vážit Dumka, kdybychom jí neustále překrmovali a kdyby jsme měli na dohled také mlékárnu. To by se asi taky neudržela :-).

Děkuji Vám, že jste to dočetli až sem a těším se na Vaše další příspěvky i dopisy

železný Ferda