Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
5.11.
Mňau Dumčo (Mája a Sára - přemňoukala Irena Tesařová)

Minule bylo:
4.11.
Průzkumník (Ferda)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Mňau Dumčo

Tak nám nastal podzim. No, po létě opravdu žádná změna k lepšímu. V létě hřeje slunce, jezdí se na chalupu a hlavně jsou teplé noci. A co jiného než takovou letní noc si může správná kočka přát? Co naplat, přírodě prostě neporučíš (my si to aspoň myslíme)! Takže teď je jenom déšť, vítr a bahno. Voda v bazénu je jako led, brr, takže s koupáním je taky utrum (viz foto). Fuj a vítr do uší, to je prostě hrůůůza. Navíc to chce hodně vynalézavosti, abychom oblafly paničku a nepozorovaně vklouzly do postele. To je potom láteření a nadávání, nikdo nechce ocenit naše originální bahenní stopy, které se tak úžasně vyjímají zvlášť na bílém povlečení. No a kde jinde než v rozehřáté posteli by se měla zmrzlá kočka domácí zahřát? Mája se chce vykoupat .-))) (8 kB)

Jak tak o tom spolu diskutujeme, došly jsme k názoru, že podzim má pro kočky pouze jedinou výhodu. Ano, hádáš správně – nastává lovecká sezóna. Ze všech koutů vykukuje spousta myší. Díky tomu, že máme vlastní dvířka a nejsme tedy vázaní na to, až se někdo uráčí přijít nám otevřít, můžeme se kdykoliv plně věnovat lovecké vášni. Pamatuj si pravidlo č. 1 : před lovem je nutné se řádně posilnit, aby kočka byla silná. To jen hloupí člověci si myslí, že kočka myši loví z hladu. Je to asi taková pitomost, jako kdyby všichni lidi z hladu hráli golf. My jsme ovšem přišly na príma způsob, jak si díky myším vylepšit jídelniček. Porušily jsme dohodu o tom, že myši do domu nepatří a asi tak jednou – dvakrát- třikrát či víckrát týdně přineseme vlastními dvířky domů myš živou. Má to jeden háček. Aby byl efekt úplný, je nutné vyčíhat si ten večer, kdy páneček není doma. Pak to chce jen myš vypustit, spustit poplach (aby si panička dobře všimla o co jde) a zatvářit se, že už je to nuda a poodejít pryč. Myš se většinou vzpamatuje, zapanáčkuje a hledá únikovou cestu. My se tváříme, že nás to moc nezajímá a smutně hledíme do prázdných misek . Panička něco nesrozumitelně vykřikuje, lomí rukama a se slzou v oku sleduje, jak myš mizí za kuchyňskou linkou…. Následuje tíživé ticho a všichni zúčastnění vyčkávají. Teprve poté, co se ozve podezřelý šramot za linkou, zareaguje panička na naše vyčítavé pohledy, otevře ledničku a kotleta pro pánečka zmizí v našich útrobách. Takto posílené, vrháme se opět čile po myši a po krátkém boji to má ubohá myška spočítané. Až na pánečka jsou všichni spokojeni, no a jemu občasná hladovka snad taky neublíží. Když tak o tom přemýšlíme, není ten podzim úplně k zahození.
S kočičím mňau a tlapku

Mája a Sára
(přemňoukala Irena Tesařová)