Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
9.11.
Dumka a Tma (Ferda)

Minule bylo:
6.11.
4. nalezeniny kočky Mícy (paní Dolanská)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Dumka a Tma

Dumka, Aston a Tma (10 kB) Chtěl jsem dneska sáhnout zase do svého archivu Dumčiných fotografií, ale děje se vyvinuly tak, že raději napíšu aktuální příběh - no, spíš mini nebo mikro příběh...

V neděli po ránu (cca okolo deváté) k nám přišel na bleskovou návštěvu Aston. V sobotu volal, že ještě nemám jeho knihu a že mi ji chce věnovat. Jede prý v neděli střílet, a tak že se staví. Aston ví, že mám rád jeho knihy - hlavně ty, které jsou propracovány do nejmenších detailů - a k nim se Tma řadí.
Jen co se Aston vynořil spoza dveří, už si ho začala Dumka bedlivě všímat, zatím jenom z povzdálí. Poté, co si sedl na divan, aby nám (mě a Berušce) napsal do knihy věnování, jala se ho Dumka čichem lustrovat. Začala od pravé kapsy kalhot, kde buď cítila Barta, nebo zbytky nějaké dobroty (Aston tam občas nosí Bartovi buřty).
Ale hned co Aston dopsal věnování a odložil knihu na okraj stolu, obrátila se Dumčina pozornost na Tmu... Jak je vidět na obrázku, Aston se trochu bál, aby ji nezačala ochutnávat. Ujišťoval jsem ho, že Dumka není Bart :-) a knihy nepojídá - hlavně knihy oblíbených autorů.
Je to inteligentní kočička-kotě, které dokáže ocenit skutečně dobrou knihu.