Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
11.11.
Knižní koutek (Petra Lepičová)

Minule bylo:
10.11.
Dumčiny sochovávačky (Ferda)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Knižní koutek

(Nejsem reklamní agent ani vydavatelů, ani knihkupců, ale myslím, že v kočičí rubrice by se mohly objevovat podobné doporučení - ať už půjde o knížku, která se někomu líbila nebo o kočičí konzervu, po které kočka zezelenala od hlavy až po ocásek...)

Včera jsem investovala 119 Kč do kočičí literatury a musím říci, že z toho mám docela radost. Koupila jsem si knížku "Hodná kočka, nemožné chování", kde jsou popsány různé problémy, které potkávají majitele koček a je nabídnuto jejich řešení. Většinou jsou to věci, které člověk tak jako tak dělá sám od sebe, ale při čtení má příjemný pocit, že to dělá správně. A každý tam určitě najde pár věcí, které by ho nenapadly. Nenechávejte tu knížku na dosah vašeho mazlíka, mohl by se inspirovat, protože tam jistě také najde spoustu vylomenin, které ho dosud nenapadly...
Dále doporučuji knížku Jak žít s neurotickou kočkou. Tady naopak nenajdete žádný seriózní použitlný návod. jak vycházet s kočkou, která spí 23,5 hodin denně a ve zbývajícím čase drásá potahy na vašem křesle. Ale příjemně se pobavíte a zjistíte, že s vaší kočičkou to není ještě tak zlé. Tak třeba návod jak naučit kočku skákat přes gauč: Xichtící se ležící Dumka (4 kB)
  • Postavte kočku na jednu stranu gauče a řekněte: Skoč, Mourku, skoč!
  • Přeneste kočku přes gauč
  • Jemně ji položte na zem, pohlaďte ji a řekněte: no vidíš, jak ti to jde, hodná číča.
A nejlepší na konec, i když to asi není pro většinu kočkomilů nic nového - kocour Garfield, geniální komiksy. Vycházejí denně v Právu a Metru, ač někdo může namítnout, že to jsou tiskoviny pochybné úrovně, hodnotu těchto komiksů to nijak nesnižuje. Knižně vyšly v Čechách, pokud je mi známo, zatím tři svazky. Lze nalézt i na webu, Alta Vista mi na heslo Garfield našla nějakých 23 000 odkazů, zkuste prostě www.garfield.com.
Petra Lepičová