Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
12.11.
Adélka a závist (Helga)

Minule bylo:
11.11.
Knižní koutek (Petra Lepičová)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Četla jsem si povídání pana Šlajchrta o problémech jezevčího štěněte Woodyho se závistí a napadlo mě popsat, jak je to u nás (totiž - přesně naopak).

Adélka a závist

Adélka (6 kB) Naše Adélka má už víc než půl roku, neuvěřitelně vyrostla a je z ní elegantní a šikovná kočička. Na rozdíl od svého pohodlného předchůdce, kocoura Matese, pilně loví myšky, ovšem ráda si svůj jídelníček doplní taky nějakými dobrotami, které najde ve své misce. Nesmí to ale být jen tak něco. Pokud náhodou není delší dobu doma a její porce jí oschne nebo třeba mléko zkysne, už jí to nezajímá. To pak ostentativně chodí kolem a pohrdlivě se po nás dívá, jak je možné, že jsme si dovolili ji takhle odbýt. Řešení je jednoduché - tyhle (podle Adélky už nejedlé) zbytky vždycky ještě s chutí slupne naše fenka německého ovčáka, Bety. A Adélka dostane samozřejmě čerstvou porci.

Jakmile si ovšem Adélka všimne, že někdo přinesl psí misku a přidal do ní porci, která se Adélce nehodila, okamžitě změní názor. Přece nedopustí, aby se Betce podstrojovalo na její úkor! V tu ránu se vrhne na Betčinu misku a láduje se, seč jí síly stačí. A evidentně jí náramně chutná. Když pak vítězoslavně odchází s plným bříškem, je nám jasné, že tahle kočička se o sebe dokáže postarat za všech okolností.
Helga