Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
1.12.
Skokan Jovíšek (Daniel Knapp)

Minule bylo:
30.11.
Proč jsou kočky lepší než muži? (Petra Lepičová)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Skokan Jovíšek

Dumka před skokem (7 kB) Bydlíme ve čtvrtém patře panelového domu v Rakovníku. Stalo se to v roce 1998. Bylo otevřené okno.

Naše kočky na parapetech rády sedávají. Jovíšek si troufá sedat i na venkovní parapet. To dělají všechny naše kočky kromě koťat. Jovíšek je černobílý kocour, tělo a hlavu má černé, břicho a nohy má bílé. A když se nikdo nedíval, ozvala se velká, ale opravdu velká rána.
Nikdo hned nevěděl co se stalo. Když jsme se podívali z okna, abychom zjistili co se to vlastně stalo, uviděli jsme Jovíška na střeše cizího auta. Ta střecha byla hodně promáčknutá. Ta výška je asi 12 m. Sice jsme mysleli, že to je jeho poslední vteřinka, ale přežil to. Vůbec nic si nezlomil, ani mu krev netekla.
Ten Jovíškův skok nás stál za tu promáčknutou střechu 8000,- Kč. A nikdo neví, proč Jovíšek skočil. Jestli nespadnul.

Daniel Knapp

P.S.: Zaujal mne článek "Odvážný Dantík". Proto píši tento článek. Je mi 9 let, chodím do IIIA.