Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
2.12.
Skoky z okna (Vladimír Smejkal)

Minule bylo:
1.12.
Skokan Jovíšek (Daniel Knapp)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Skoky z okna

foto by K.Č. (13 kB) Pro všechny, kdo mají kočky a nechávají je na balkónech a u otevřených oken !

N e d ě l e j t e   t o, nechce-li dopadnout jako s kocourkem Jovíškem v posledním příběhu.
Kočka je sice poměrně dosti dokonalý tvor a rozhodně nelze předpokládat, že by sama spadl z čehokoliv. Ale je to současně LOVEC! Lovec takový, že neodolá, aby neskočila za něčím, co letí okolo. Může to být moucha, ale také vrabec.
A náš milý lovec v tento okamžik zapomene, že je pod ním hlubina dvanácti pater.
Chcete.li dopřát své kočičce čerstvý vzduch, musíte si pořídit zábrany - nejlépe SÍŤ! Nikoliv síť pro sebevrahy pod oknem, ale síť přes okno. Můžete to dokonce zdokonalit jako já, který má sítě dvojité: husté zvenku proti hmyzu a silné drátěné zevnitř "proti" kočkám.
(Na oknech, které bývají v létě celý den otevřené.)
Kdo jste lovili v noci komáry, oceníte první, kdo milujete svoji kočičku, oceníte druhou.
A trochu to může působit i proti zlodějům (pokud dostatečně dimenzujete vnitřní síť, což u majitelů mohutnějších zvířat doporučuji; můj kocour po té síti vyleze v okně až nahoru, tam se zavěsí a až jej to přestane bavit, tak zase opačným postupem sleze dolů.)

Vladimír Smejkal, http://psoz.asp.cz