Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
10.12.
Kompjůtrová kočička (George Švehla)

Minule bylo:
9.12.
Šmoula (VP)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Kompjůtrová kočička

Kompjůtrová Dumka (11 kB) Gdyš jsme se tu v Modrých horách začátkem sedmdesátých let usadili, tak jsme vedle vjezdu do baráku zasadili maličkou agave. Ta během doby vyrostla do obludných rozměrů a její dužnaté a pichlavé „listy“ se staly nebezpečné okolí. Rozhodli jsme se milou agave zrušit. Dalo to pěknou fušku a na její místo jsme zasadili maličkou lípu. To jako aby bylo poznat gdo tu bydlí. Teda mezi náma, lípu tu nigdo nepozná a že je náš národní strom to už vůbec neví. Lípě se tu zalíbilo a začla růst. Dlouho nekvetla až jeden rok jí vyrazily TŘI květy. Od té doby každý rok květů přibývalo, lípa se košatila, na štěstí na velmi nízkém kmeni a my teď vždycky koncem listopadu trháme lipový květ a sušíme ho aby bylo v zimě co pít, když je jeden nachcípané a soplí.

Letos, snad tím, že byla neobyčejně mokrá zima, lípa vykvetla jako blázen. A tak se poslední týden bavíme tím, že každý den hodinku či dvě s mojí ženou Mílou provozujem ubórku urožája. Příští zimu bude moct pít lipový čaj celá naše rozvětvená família.
Jak jsme takhle fčéra zase trhali, tak nás přišlo navštívit vyhublé, ale pěkné trojbarevné kotě. Velice se inzerovalo a chtělo si hrát. Trochu naší pozornosti si vysomrovalo. Už to tak holt bévá. Nakonec dycky kočky a ženský dostanou to co chcou. Milé kotě mělo pěknej vobojek s přívěskem, ne nepodobným i když trochu menším, jak nosí vojáci. Ne, nebylo na něm jméno či identifikace. Bylo tam oznámení. "I HAVE A LIFE CHIP, PLEASE SCAN ME" Takže to bylo zcela moderní kotě. Od jisté doby se tu zavedla dobrovolná implantace chipu koťatům a štěňatům, kde je zakódováno FŠECKO. To proto, že toulavé „pets“ hubí divokou faunu. Takto se jakýkoliv nalezený či odchycený tulák přejede scannerem a hned se ví o zvířátku FŠECKO. Zbývá jen kontaktovat majitele. Toto také zabraňuje vyhození, opuštění a jakékoliv zapuzení domácího miláčka, když už přestal majitele bavit. Tydle nová kompjůtrová zvířátka jsou také podchycena v databázi, kde je i jejich rejstřík lotrovin. Zanedlouho implantace chipů kočičkám a pejskům bude povinná a tak zase přibude byrokratů ne nepodobných těm co sledují přes kompjůtry nás, řadové občany. A chipy implantované lidem? Zatím ne. Avšak lepší jako občanka a nebo ID card. Kriminálník se přejede scannerem a identifikace je hotová. „Hodný“ občan se prý nemá čeho bát. Jsem však ohledně tohoto skeptický. Každé zákon se dá obejít a taky zneužít. Proto doufám, že se, díky svému věku, nedožiju toho, kdy podobný chip bude implantován každému novorozeněti.

George Švehla