Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
16.12.
Ještě ke kočkám a kytkám + sžití více koček (M.+K.Červenkovi)

Minule bylo:
15.12.
Jak sžít tři kočky (Vlasta)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Ještě ke kočkám a kytkám + sžití více koček

Červenkovic kočky pořádají trávu (11 kB) Konečně jsem si našla chvíli, abych taky přispěla k tématu kočky a kytky. Kočky, které nechodí ven, jsou dychtivé ochutnávat všechny kytky, které se octnou v jejich blízkosti, a proto je důležité vědět, které jsou pro ně jedovaté. Z knihy "Já kočka" od Andrew Edney jsem vybrala ukázku jedovatých kytek, což doplňuji z knihy "88 rad chovatelům koček" od Marie Říhové dalšími jedovaticemi: brambořík, durman obecný, filodendron, hortenzie, jalovec chvojka, jílek mámivý, jmelí, kala, koniklec, konvalinka vonná, lilek černý, lýkovec jedovatý, monstera, mořská cibule, náprstník červený, narcis, ocún jesenní, oměj šalamounek, pěťour maloúborný, prvosenka-petrklíč, pryskyřník prudký, pustoryl, rulík zlomocný, srdcovka nádherná, vraní oko a několik dalších.

Myslím, že je dobré mít pár knih, do kterých se člověk může kouknout, když si není něčím jistý, i když je fakt, že na našem knižním trhu moc knih o kočkách není. Další dobrý zdroj rad je u nás jediný časopis o kočkách "Naše kočky". Je to dvouměsíčník a lze si ho objednat na adrese: Nakladatelství Minerva CZ, s.r.o., Říčanská 10, 101 00 Praha 10, tel. 02/734 604, fax 02/7173 2458, e-mail: minerva@comp.cz.
Pryšec - vánoční hvězda, Vánoční třešeň, Diefenbachia; Hrachor, Clematis-plamének, Asalka, Oleandr; Ostrožka, Rododendron, Lupina, Čemeřice černá (32 kB)
Pryšec - vánoční hvězda, Vánoční třešeň, Diefenbachia
Hrachor, Clematis-plamének, Asalka, Oleandr
Ostrožka, Rododendron, Lupina, Čemeřice černá
(32 kB)
My jsme pro jistotu všechny kytky rozdali, návštěvy, které by mohly případně přinést řezané kytky, prosíme předem aby to nedělaly a kočkám pěstujeme v květináči kočičí trávu, která je k dostání v každém obchodě s chovatelskými potřebami.
M. Červenková

K příspěvku - sžití 3 koček - považuju trvalé oddělování za blbost. Kočky si ve smečce tvoří hierarchii, většinou proto se taky perou, ale trvalým oddělováním se to nemůže zlepšit. Rozhodující bude asi laskavá, ale přísná :-) snaha o "úpravu" smečkových vztahů tím, že člověk (páníčkové) jsou největší a nejsilnější kocouři, chovají se ke všem kočkám přísně spravedlivě a okamžitě zasahují při pokusech o utlačování.

K. Červenka