PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:   Pády - smutné i veselé (Petra Semeráková)
 
31.7. KOČKY A PSI
Kočka a pes (Marie Crossette)
28.7. KUNY
Co s kunami ve stavení? (František)
Letošní archiv PET
PET archiv 1999

KOČKY A PSI
Kočka a pes

Kotě hlídá dům (8 kB) Když si před lety naši sousedi v Německu pořídili rozkošné štěně pudla, naše tehdejší kočka to přijala s nevolí. Byla už v pokročilém věku a tenhle šedivý kulový blesk, který se kolem ní míhal, kdykoli seděla venku, jí šel na nervy. Nechtěla rozumět jeho snaze si s ní hrát. Protože Kotě byla větší než on, syčela na něj, ježila se a docílila alespoň toho, že psík kolem ní kroužil z dosahu jejích drápků.
Pudl Tweena (8 kB)

Když pes trochu povyrostl, udělal zajímavý objev. Zjistil, že když kočka sedí venku a zdánlivě mu nevěnuje pozornost, může úspěšně profrčet otevřenými dveřmi do domu a vyprázdnit v kuchyni její misku. Chtělo to ale cvik, protože kočka tam za ním někdy vletěla a pak bylo zle.
Pudl Tweena ve svém košíku (5 kB)
Situace nám připadala vůči kočce neférová a tak jsme společně se sousedy natáhli mezi námi pletivo jako plot. Bydleli jsme ve dvojdomku, který měl společnou oplocenou zahradu, uvnitř nás ale oddělovaly pouze nízké keře.
Nový plot byl asi metr vysoký a domnívali jsme se, že tím jsme vše vyřešili. Pes byl odkázán na kňučení u plotu, kočka spokojeně seděla venku, dívala se na něj a kdyby to uměla, určitě by mu strouhala mrkvičku.
Netrvalo dlouho a když jsem jednou ráno zase otevřela dveře, kočka sice vyběhla ven, ale skoro ve stejnou chvíli jsem zahlédla, jak se něco šedivého ladně přeneslo přes plot, pes byl u nás a řítil se do kuchyně !! O nastavení plotu už jsme se nepokoušeli. Ať jsem dveře na zahradu otevírala sebetišeji, ten pes to zaslechl a už se nesl vzduchem. Sousedka tvrdila, že to slyšel i skrz zavřené dveře a začal kňučet, aby ho pustila.
Jen sem vlez a uvidíš (10 kB)
Kočka se naučila psem viditelně opovrhovat, už jí nestál ani za prsknutí. Nějaké kamarádství, alespoň z její strany, vůbec nepřipadala v úvahu, třebaže pes se o to vytrvale pokoušel. Denní vyžírání své misky tolerovala, jakoby věděla, že jí stejně vždy najde vymytou a znovu naplněnou.
Sousedi se po roce a půl odstěhovali, jistě k velké radosti kočky. Mně se ale přeci jen po tom roztomilém psu stýskalo. Když jsme po dalších dvou letech byli u nich na návštěvě, pes mne bez váhání poznal a pro mně to bylo dojemné shledání.

Marie Crossette, USA          

 
 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata