PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:   Mrnísek se ztratil (Lenka Prokešová)
 
18.10. PSI
Rek - hrdina a naše rodina I (Jerry Plšek, Austrálie)
17.10. PSI
Neposlušný pejsek (Pavel Steiner)
Letošní archiv PET
PET archiv 1999

Nabídka
Miša Hejná nabízí v Dumce strašilky. Více se o strašilkách dozvíte ze článků, uveřejněných vloni - Pakobylky a strašilka a Jak se žije ... strašilce a pakobylkám. Oba články jsou od Renaty Žaludové, která vzkazuje: Kdyby chtěl někdo pakobylky (zájemce z Brna), jsou u mne k dispozici (napište si o ně na adresu PETs). Opravdu se strašně rychle množí....
Sv. František
O paní z Nadace sv. Františka z Assisi píše v Dumce paní M.Marysko.

PSI
Rek - hrdina a naše rodina I

Když náš Brok odešel do psího ráje, bylo v baráku najednou hrozně prázdno. Hana byla první, kdo se vzpamatoval z šoku a začala "pracovat" na náhradě. Vypukl projekt "musíme mít psa". I když jsme všichni tušili, že to tak je, já i moje manželka Libby jsme se tomu zpočátku velmi bránili. Dny ubíhaly a barák nám připadal čím dál prázdnější. Hanu, naši sedmnáctiletou dceru, posedla myšlenka, že nejlepší náhradou bude malamut. Nesčetné množství obrázků nádherných psů severu spolu s knihami a knížečkami se hromadily v naší domácnosti. Internet se vařil e-maily a shromažďováním "propagačního" materiálu k diskusím o budoucím členu domácnosti. Nejdéle odolávala Libby.

Čtyři dny po Brokově smrti se na farmě poblíž malého městečka Yung narodila čtyři malamutí štěňata. Jeden kluk a tři holky. V Austrálii začínalo jaro a ve vnitrozemí je v té době přes den už pěkně teplo. Náš budoucí "drobeček" si tady musel odkroutit povinných deset týdnů, než mohl být nabídnut k prodeji, ale u mámy je vždycky dobře. Protože vzdálenost mezi naším bydlištěm a farmou je téměř 700 km, nehrozilo nebezpečí, že by se někdo z nás chtěl jet jen tak na štěňata podívat. Kritická situace nastala, když majitel továrny na psy oznámil e-mailem, že veze jednu fenku do Sydney novým majitelům a že by vzal bratříka s sebou na ukázku.
Rek žebrající v kuchyni (10 kB)
Nechal jsem se od Hany přesvědčit, že "podívání ještě nikomu neublížilo" a protože jsem do Sydney stejně musel jet, souhlasil jsem s inspekcí štěňat. Nehodlám nikoho nudit popisem mých pocitů při seznámení s Rekem. Vyplnil jsem šek cifrou, ke které jsem se dodnes ještě nikomu nepřiznal a posadil Reka na místo "velitele vozu". Už měl chudák za sebou dobrých 500 km a tak jsem jel rovnou domů. Cesta domů trvá dobrých jeden a půl hodiny, takže jsem měl dost času zpytovat svědomí nad právě vykonaným hříchem. Ještě včas jsem si uvědomil, že doma pro něho nemáme nic na jídlo a tak jsem nechal Libby na mobilu tento vzkaz: "Pes je nádhernej, bylo by dobře koupit mu něco k jídlu".
Ještě mi zbývalo něco málo kilometrů k dosažení naší "střechy nad hlavou", když se ozval můj mobil. Obě "moje děvčata" se vracela domů ze školy (ta starší je učitelkou) a zřejmě se dobře bavily. "Ty nám chceš navykládat, že vezeš domů psa. Jo jo. To ti tak budem věřit." Smály se a nevěřily, že bych mohl "z fleku" koupit psa. "Tak ať zaštěká", navrhovala kterási z nich, jako by nevěděly, že malamut neštěká, tedy ne moc, a štěně vůbec.
"Dobře, tak nic nekupujte, ale budete mít na svědomí nevinný štěně." Ukončil jsem hovor a "zavěsil". Netrvalo ani pět minut a telefon se ozval znovu. "Že kecáš?" Tentokrát se ptala Hana. "Nekecám a jestli nic nekoupíte, tak budete litovat." Moje manželka se, teď už bez smíchu, zapojila do konverzace. "Jestli kecáš, tak budeš mít to štěněcí žrádlo k večeři," pronesla výhružně a já začal přemýšlet o tom, jestli by byl větší průšvih kdybych kecal, nebo až uvidí tohle "štěňátko", které je už teď větší než byl dospělý Brok.
Setkání bylo podle očekávání. Hana šílela radostí a paní domu mrmlala cosi o tom, že se sice o "toho psa" bude starat, ale ať nikdo nečeká, že by ho milovala, protože ona ho nechtěla a my jsme dva (Hana a já) nezodpovědný lidi. Ještě dodala něco o tom, že TENTOKRÁT ten pes do baráku nesmí a bude bydlet pod verandou. Místo pod verandou je u nás taková psí Sibiř. Když je potřeba poslat psa do vyhnanství, tak jde pod verandu. Ne že by tam byl koncentrační tábor, vůbec ne. Dokonce jsem tam o několik dnů později koupil Rekovi boudu, která co do velikosti a solidnosti by mohla být útulkem člověka. (Tedy o něco menších rozměrů než jsem já).
Udělal jsem to na nátlak Libby, ale musím dodat, že v ní Rek ještě nikdy nespal, a asi nikdy nebude. Nejdříve jsme mu do ní dávali žrádlo, "aby si na ni zvyknul", ale pak nás to omrzelo, protože to k ničemu nevedlo. Pro úplnost musím dodat, že od prvního dne spí Rek uvnitř baráku, protože měkké srdce mé manželky by nesneslo, aby "ubohej pes trpěl venku" a to, že řekla něco jiného, jsem si prý vymyslel.

Jerry Plšek, Austrálie          

Pokračování zítra.

Rek s autorem (16 kB)

 
 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata