PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
 
1.12. ČINČILY
Činčilí princezny II (Inka H.)
30.11. KŘEČCI
Mladí křečci hledají domov (Renata Žaludová)
Archiv zvířecí rubriky
Denně ale vychází Dumka a k dispozici je i Dumčin archiv

ČINČILY
Činčilí princezny II

Nabídka mladých křečků
o nichž byl 30.11. článek v PET. Mláďata budou k odběru asi od poloviny prosince. V té době už by měla být zcela krotká. Jsou v Brně, takže přednost mají zájemci z Brna a okolí nebo Znojma. Je ale možnost najít způsob jak je dovézt i do Prahy. Je to pěkný vánoční dárek pro děti od asi 7 let nebo i pro osamělé staré lidi, kteří mají rádi zvířata a nemají psa nebo kočku.
      Křečci jsou samozřejmě zdarma, ale abychom vyloučili ty, kteří by s nimi měli špatné úmysly, je nutno si k nim podle vlastního výběru přikoupit buď speciální potravu nebo napáječku v ceně aspoň 40 Kč.
      Zájemci mohou napsat na adresu zaludova@ibp.cz  nebo do  redakce PET.

Prosba o pomoc
Narodila se nam doma tri mala morcata. Jsou z prvniho vrhu mlade cistotne morceci maminky a cistotneho veseleho morceciho tatinka. Az za pet tydnu vyrostou, rada bych je poslala do sveta k hodnym lidem do dobrych rukou. Rozhodne nechci, aby skoncili jako potrava pro hady. Zbarveni maji tmave s oranzovymi prouzky. Jsou zdravi, cistotni a pritulni. Pokud mate zajem o mala morcata, muzete mi napsat na adresu milerova@post.cz  nebo zatelefonovat na mobil 0602/870411 (na mobil lze ale i poslat SMS ci MAIL - je to levnejsi). Rada poskytnu i informace o jejich nenarocnem chovu (ja i morcata bydlime v Praze v Kobylisich).
Nedavno jsem psala o mych cincilich princeznach a vskutku je o cem psat stale.

Kazda cincila ma skutecne jinou povahu.
Zatimco jedna kdyz ma zvanec, tak je ji absolutne jedno, co se deje kolem, a je schopna potencionalniho vetrelce, ktery by ten jeji zvanec ohrozil i pocurat. Ta druha je prozmenu porad ve strehu a ikdyz ma zrovna pochoutku nejvetsi, staci sebemensi sramot a zvanec opousti. Toho casto vyuziva Pegyna, ktera se zvance chopi velice rada.
Pegi šplhá po vnější straně klece (8 kB)
Beda, kdyz nedostane neco dobreho vcas, nebo, kdyz uz reknu dost.
Plne se ztotoznuji s nazorem, ze zviratka dokazi byt i skodoliba. Jakmile ji totiz pustim ven, prijde jakoby pratelsky ke me, vleze si na me, potom rozkosnicky zvedne ocas a vycura se na me. V tu ranu jako kdyz streli, prcha pryc, schovat se za roh klece a tam na me jeste udela ten svuj dlouhy nos.
Pegi sedí a baští... (12 kB)
Nikdy to neudela, pokud nema ten svuj duvod.
Cincily totiz nesmirne rozciluje, pokud jim nedodrzujete pravidelne vymenu jidla a vybeh.
Nyni jen trnu, kdy se me vycura na hlavu, jelikoz si toto misto velice oblibila a rada na ni seda. Snazim se ji na hlavu nepoustet, pokud tusim, ze je nastvana.
Pegi - výzkumnice na vodítku (11 kB)
Posilam take fotky, Pegi zkoumá vnější stranu klece (5 kB) aby jste videli, jak cincila umi splhat, podotykam, ze klec meri dva metry.
Rozhodne tem, kdo si chteji cincilu poridit doporucuji radeji dve a jak jsem se jiz mozna zminovala, muzou byt samice. Chce to ale vetsi klec, ne tu klasickou pro jednu.

Inka H.