PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:   Dumka dnes slaví třetí narozeniny !!! (Ferda)
 
25.6. PET
Slavíme druhé narozeniny !!! (Ferda)
22.6. PSI
Malý knírač Bertík (Blanka Urbanková)
Letošní archiv PET,
archiv 1999 a 2000

PET
Slavíme druhé narozeniny !!!

Ano, už je tomu tak, PET slaví své druhé narozeniny (první číslo PET vyšlo 25.6.1999) Výročí letos vyšlo dobře - na den, kdy PET vychází (všední den) a né na neděli jako vloni :-). PET od svého vzniku vychází prakticky pravidelně kromě několika dní, kdy přípěvky chyběly. Ty se ale dají spočítat na prstech jedné ruky.

Jak si můžete přečíst v úplně prvním čísle, PET vznikly jako dárek naší kočce Dumce k jejím prvním narozeninám - v době, kdy jsem pracoval jako redaktor Neviditelného psa a jeho čtenáři mi posílali kromě kočičích příběhů i příběhy o ostatních mazlíčcích a zvířátkách. Přišlo mi tehdy líto, aby příběhy skončily pouze v archivu nebo byly publikovány bez zařazení ve speciální příloze... Od těch dob uplynulo hodně vody :-)... Z toho, co jsem napsal, je ale jasné, že naše kočka Dumka dnes slaví narozeniny - už třetí !!! Tomuto výročí se ale dnes shodou okolností :-) věnuji na dnešních stránkách Dumky.
Nejsme si podobní ? (9 kB)
Od března letošního roku jsem nastoupil do zaměstnání (abych uživil všechny své kočky :-)) a dělám PET i Dumku jako svůj "vedlejšák" pro zábavu. Kromě toho mám ještě povinnosti doma - vůči celé své rodině, kterou kvůli Internetu mírně šidím... a ony mi to zatím trpí :-). Proto se mi teď nedostává tolik času, abych mohl příběhy také psát, což se odráží právě v Dumce, kde jsem od té doby žádnou svoji samostatnou přílohu neuveřejnil (o PET to platí ale také). Jsem ale rád, že mohu zprostředkovávat ostatním čtenářům Vaše příběhy. Komunikace se čtenáři a zasilately příběhů mi připadá pro obě stránky důležitější, než příběhy mé - mám je ale většinou uloženy na disku ve fotografické podobě, takže jen čekají na napsání.
To, že PET (a také Dumka) stále vycházejí, je tedy především důsledek Vaší přízně, čtenářů a hlavně Vašich příběhů a postřehů, které mi stále posíláte. Budu se proto těšit na další příběhy a příhody Vašich zvířecích přátel, mazlíčků a také postřehy o zvířátkách kolem nás.
Při prvním výročí PET jsem uveřejnil sérii obrázků, kterou jsem dostal od George Švehly z Austrálie a kterou George nazval Náhoda ? - Věříte v reinkarnaci ?. K této sérii se váže i obrázek, který doprovází toto mé povídání a který mi zaslal Pavel Doktor - vydavatel Pudlovin (dříve Betynky) a dvorní to přispěvatel PET.
Jako letošní dárek k druhému výročí vzniku PET jsem pro Vás nachystal video, které jsem dostal letos v březnu (už ani nevím od koho). Nazval jsem ho: Lov na kachny... - nebojte se, vše se v dobré obrátí a z útočníků se stanou oběti :-), což mne jako vegeteriána moc těší !!!
VIDEO je ve formátu MPEG a má 2,2 MB !!!, takže doporučuji nejdříve zjistit, jestli Váš počítač umí něco takového zobrazit a teprve potom začít stahovat. Video si stáhnete k sobě na harddisk pomocí pravého tlačítka myši a příkazem Uložit odkaz jako... - nezapomeňte pak zvolit vhodný adresář na Vašem počítači, abyste video pak našli. Video se Vám uloží do Vámi zvoleného adresáře, ze kterého ho spustíte (samozřejmě pokud máte příslušný program na prohlížení videa MPEG).
Takže zde je VIDEO: Lov na kachny, přeji Vám příjemnou zábavu a těším se na vaše příspěvky (pokud by mi někdo chtěl poslat VIDEO, prosím ať použije moji adresu na Seznamu, kde je E-MAILová schránka 20 MB a slouží právě na tyto účely).

Ferda          

Jsme domov pro opuštěná zvířata
a nyní se musíme přestěhovat. Nutně potřebujeme umístit co nejvíce pejsků. Velmi děkujeme za každou pomoc. Viz   http://www.volny.cz/zvirata.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata