PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:   Aninka byla na kastraci (M.Šmídová)
 
2.10. VLCI
Polovlci na Letné (Ivana Jirková)
1.10. PSI
Nový 'nepřítel' (Pavel Doktor)
Letošní archiv PET,
archiv 1999 a 2000

VLCI
Polovlci na Letné

Čas od času mě vítr zanese na Letnou, a protože musím být všude, kde se něco zajímavého děje, vyrazila jsem tam před několika lety na Prvního máje.

Na jedné polovině Letenské pláně byla oslava, na druhé stálo středověké městečko s ukázkami tehdejšího života, řemesel a pod. Mezi tím bylo něco volné plochy. Tam přecházeli ti nerozhodní, postávaly hlídky policie na koních, atd.
Policisté na koních (11 kB)
Stál tam i muž se dvěma psy, kteří mě zaujali.
Před tím jsem trochu provokovala ty policisty, protože jsem si šla - jak jinak - pohladit koně :-).
Ale k těm psům.
Byla to fenka a pes - štíhlí, na vysokých nohách, šedočerní, jako vlčáci, ale přece jen trochu jiní. Oba měli košíky, což tehdy zas nebylo tak obvyklé.
Nelenila jsem a začala kolem nich obcházet. A ptala jsem se toho muže, jestli si je můžu pohladit. Bylo mi řečeno že ano, pokud se dají.
Kupodivu se dali.
Polovlci se svým pánem (13 kB)
Měli mnohem tvrdší srst, než běžný vlčák, silnější a delší. Ptala jsem se na ně a dostalo se mi odpovědi, že jsou to polovlci. Matka německý ovčák, otec vlk. Prostě se paní matka zapoměla s divokým vlkem kdesi v Beskydech :-).
A tihle dva krasavci byli výsledek. Měli i mnohem světlejší oči, než mívá vlčák, srst výrazně do šeda. Jsou prý dost divocí a nemají rádi hlazení od cizhích lidí, ale na té Letné se dali.
Toho člověka s těmi krasavci jsem pak potkala ještě několikrát, jednou taky na koni (ke kterému jsem se zas hrnula), když představoval středověkého lovce v podobném středověkém městečku, jako bylo to tehdy.
Jeho polopsy (nebo polovlky) jsem si hladila pokaždé, už mne znají a nebrání se. A tak jsem je i vyfotila, když jsem jednou měla foťák s sebou.

Ivana Jirková          

Jsme domov pro opuštěná zvířata
a nyní se musíme přestěhovat. Nutně potřebujeme umístit co nejvíce pejsků. Velmi děkujeme za každou pomoc. Viz   http://www.volny.cz/zvirata.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata