PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Stravování našich koček (Marie M.)
 
20.12. GEKONI
Naši gekoni (Lenka Prokešová)
19.12. PSI
Lady (George Švehla)
Letošní archiv PET,
archiv 1999 a 2000

GEKONI
Naši gekoni

Jedna z Nastěněk (10 kB) Manžel si pořídil jako svou další hračku párek už dospělých gekonů, jak jsem už v PET psala. Částečně jako protiváhu našich pěti koček a fenky Vrány. Samička snášela neustále místo dvou vajíček jedno a i tato vajíčka byla většinou byla poškozená.

Jenom z jednoho vajíčka se vylíhlo mládě, ale i tak nám udělalo velkou radost. Bohužel ta nesnesená vajíčka zůstávala uvnitř naší gekonice a nakonec jí způsobila výhřez kloaky.
Naše mládě - překvapeno v úkrytu (11 kB)
Manžel ji hned odvezl na veterinární kliniku. Tam ji zrengenovali a zjistili příčinu.
Nastěnka - detail hlavy (7 kB)
Nastěnka zkoumá dekoraci (7 kB)
Dokonce jí operovali a oprerace proběhla dobře, ale samička stejně uhynula pár dní po operaci na špatná játra. Jen co jsme ji obrečeli, manžel začal schánět další samičku. Zvykli jsme si na gekony a asi by nám chyběli. Do měsíce nám vlakovou poštou přišli dvě nové samičky. Úřednici z výdeje zajímalo, co mám to v té krabici došlo. Trochu kroutila hlavou, ale pak jsme se schodli na tom, že je to lepší, než když se chlap chytne hospody :-/.
Protože naše původní samička byla Nastěnka, podle toho, jak oba naše gekony pokřtil soused (Ivánek a Nastěnka). Tak jsou teď Nastěnky všechny samičky. Naše mládě vypadá jako samička a tak náš gekon Ivánek má asi samičky tři. Dříve se to u mláděte nedalo poznat. Teď by se možná už dalo přesně zjistit pohlaví, ale naše malé zbabělé zvířátko vždy zasyčí a zdrhne do úkrytu, kdykoliv se někdo přiblíží a tak není možné se podívat na pohlavní znaky. Nové Nastěnky jsou také dost plaché. Vajíčka zatím nesnáší, ale naše předchozí samička snášela až od ledna, tak uvidíme. Kočky už omrzelo okukování gekonů a tak mají klid.
Ivánek se zlobí (11 kB)
Pro cvrčky a červy do zverimexu chodím já, protože manžel nemá zverimex s krmením pro plazy nikde při cestě. Je to docela zábava. Už se mi stalo, že po té co jsem jednu prodavačku poslala, aby mi nabalila 100 cvrčku a druhá mi nabírala velké červy dlouhýma nalakovanýma nechtama, tak jedna zákaznice velmi rychle odešla na čerstvý vzduch a vrátila se až bylo vše schované v batůžku :-).
Jde o zvyk. Také se mi stalo, že jsem volala zverimex a vytočila špatné číslo, pán na telefonu se na otázku "Máte cvrčky?" nejdříve zarazil a pak prohlásil, že ne, ale pokud budu na tom trvat, tak to zařídí. Teď se manžel rozhodl, že bude pěstovat cvrčky sám, ale zatím mu to moc nejde. Jenom máme doma více havěti :-/.
Gekoni sice nejsou domácími mazlíčky v pravém slova smyslu, ale i takové zvířátko může mít člověk rád.

Lenka Prokešová,          


 
 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata