PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Skok vysoký, skok daleký - část první (Marie Crossette)
 
3.1. PET
Rock Creek Park - ráj zvířat VI. (Lumír O.Hanuš)
2.1. PET
Rock Creek Park - ráj zvířat V. (Lumír O.Hanuš)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001 a 2002

PET
Rock Creek Park - ráj zvířat VI.

Začátek povídání Lumíra O.Hanuše o Rock Creek Parku jste si mohli přečíst ve středu, druhé pokračování ve čtvrtek, třetí v pátek čtvrtou v pondělí na přelomu listopadu a prosince roku 2001. Pátý díl vyšel včera.

Jihoamerický medvěd se mne pranic nebál (13 kB) Byl jsem u zadního vchodu do Washingtonské Zoo, která byla na mé cestě touto krajinou směrem k domovu v Rockville.

Řekl jsem si, že tato pauza bude zajímavá a tak jsem vešel do Zoo. Byl jsem zde již nejednou. Hned na pokraji tam je výběh s jihoamerickými medvědy. Tento medvěd - Spectacle Bear (Tremarctos ornatus) - žije především ve Venezuele a v Peru. Vytografoval jsem si jej, když se tak na mne usmíval. Třebas jeho fotografie čtenáře potěší! Poté jsem se zašel podívat na bobry a ondatry. Nepřekvapilo mne, že jsem ani jednoho bobra neviděl. Dosud se mi to nepodařilo.
Když jsem před dvaceti lety bydlel v Mississippi, zajel jsem se podívat na bobří hráze. Čekal jsem, abych uviděl alespoň jednoho bobra. Vyfotografoval jsem si bobří hráze, strážnou kopu z větví, ale bobra jsem neviděl - jsou plaší. Největší odměnou za moji trpělivost mi tenkrát bylo, že jsem uslyšel plácnutí bobřího plochého ocasu do vody.
Vydry jsou v místní ZOO velice hravé (11 kB)
Podobně jsem před třemi lety obdivoval práci bobrů asi půl hodinky autem odtud - na břehu říčky Paint Branch nedaleko College Park byly doslova krásně okousané stromy od bobrů. Přesně tak, jak to bývá v knížkách. Bobra jsem však nikde nespatřil. Jsou, jak jsem již řekl, plaší. Takže takto tomu bylo i v Zoo.
Raději jsem šel pozorovat ondatry, které byly velice hravé. Jeden mladý dobrovolník, chystající se studovat zoologii, je pozoroval a dělal si poznámky. Nabídly se mi ve všech možných pozicích. Vázlo to jen na vyfocení - dokonalé foto jsem nezískal. V duši však zůstal tento zážitek zaznamenán naprosto dokonale. Přesto jsem si tuto ondatru - North America River Otter (Lutra canadensis) - vyfotografoval.
Nebojácný ptáček na keři u ZOO (9 kB)
Poté jsem se vydal k výběhu pand. Když jsme se snažili před několika lety při několika návštěvách této Zoo je s manželkou vidět, neměli jsme to štěstí, byli schované v budově tak, aby právě na ně návštěvník - zvědavec - neviděl. Dnes jsou zde dvě pandy "nové". Mám štěstí. Obě pandy jsou venku (jmenují se Tian Tian a Mei Xiang).
Vzhůru na strom (20 kB)
Jen tak snadno se sem nedostaneš! (12 kB)
Již z dálky jsem si tím byl jist, neboť jsem viděl spoustu lidí a mnozí je fotografovali. To si nesmím nechat ujít. Budu mít pro čtenáře jejich pěkné fotografie? Jedna panda odpočívá na stromě. Druhá chodí těsně pod námi. To stojí za snímek! Po chvíli jde zvolna ke stromu a také leze nahoru, ale ta horní ji tam nechce pustit. Tak se přetahují, nakonec slézají se stromu a zápasí spolu na zemi. Krásné záběry, vyfotografoval jsem si je.
Pozorovat tato vzácná zvířata je nevšedním zážitkem. Předváděly se nám tak nádherně, že bych tam spolu s dalšími zůstal celý den. Měl jsem však před sebou ještě dlouhou pěší tůru a tak jsem se s nimi rozloučil a šel si prohlédnout další zajímavá zvířata.

Lumír Ondřej Hanuš, Rockville, Maryland, USA          

Pokračování v pondělí.

Panda je mohutný medvídek (26 kB)

 
 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata