PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Dinoušek (M.Šmídová) / Jak kočka Nikita získala domov (Renata Žaludová)
 
5.2. PSI
Australské psí zpravodajství I. (George Švehla)
4.2. KŘEČCI
Vzpomínka na křečici Bobinu (Renata Žaludová)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001 a 2002

PSI
Australské psí zpravodajství I.

Max (11 kB) Štědrý den nám začal australskou symfonií sirén hasičských aut. Co jiného můžeme čekat, když už skoro 30 let bydlíme v buši v Modrých horách? Počasí jak vystřižené z příručky o požárech buše. Jasno, relativní vlhkost kolem 20%, horký (35°C) nárazový vítr ze severozápadu a "pěkné" požáry všude kolem. Podle zvyku se k nám po poledni sjeli naši všichni mladí, i jedna jejich bývalá spolužačka se svojí fungl novou rodinkou. Bylo tu velice rušno a veselo. Do hovoru se stále mísil jekot hasičských sirén a kolem nás už hořel buš z pěti stran. Výhled do okolí nabízel pohled na hrůzná skoro černá mračna kouře. Později odpoledne dojela i maminka naší snachy Edity a dovezla nám náš nejhezčí dárek, který zatím hlídala. Protože jsme před časem ztratili našeho šestnáctiletého mogrela Pajdu, tak se náš syn Martin se svojí ženou Editou rozhodli nám darovat šestitýdenní štěně, šedivého křížence kelpího (australský farmářský pracovní pes) i s příslušenstvím. Tím myslím že Ferda, jak jsme ho pojmenovali, je už očkovaný, odčervený a pod kůží má mikročip a je tak do smrti registrovaný. Navíc dostal i předplatné na další dvě očkování k psímu doktorovi.Také dostal pod stromeček spoustu speciálního žrádla určeného pro štěniska jeho věku, samonavíjecí vodítko italské značky Flippy, krásný kožený Hugo - Designer Dogwear obojek a velikánský psí polštář - postel. To zvíře dostalo víc dárků jak my všichni dohromady.

Protože Martin s Editou mají zdroj psů u sousedů, tak si také pořídili Ferdova bratříčka Maxe. Ten je trochu robustnější a černý jako uhel, jen na prsou má malou bílou náprsenku, zrovna jako Ferda. No a protože mladí neměli Maxe kam dát, tak ho přivezli také a tak jsme přes Vánoce měli doma štěňata dvě.
Ferda a Max - jedna miska stačí (10 kB)
Interiér i exteriér našeho domku se VELMI rychle proměnil a brzy jsme si připadali před více jak 30 lety, kdy nám po tom stejném domku rejdili dva malí klučíci. Všude binec, plno "hraček" a navíc hadr a lopatka furt v pohotovosti, protože to štěněčí batole bylo teprve nutno vychovat a naučit, že fyziologické potřeby se konají na jistém místě a pokud možno venku, nikoli tam kde "to" na nás příjde. První týden jsme nevěděli zda Ferda nebyl dar danajský. Doma měl 5 bratříčků a sestřiček, včetně maminy a teď je všecky postrádal. Přes den ke hrám a v noci mu chybělo živočišné teplo a tak často naříkal a nás spát nenechal. Zima mu však asi nebyla, i přes noc bylo kolem 30°C. Hned první den, na Boží hod ráno, jsem milého Ferdu vzal na první procházku bušem. Sice zde bylo jako v udírně a kouřem bylo vidět tak na 20 metrů, ale návyky je nutno pěstovat od ranného mládí. Ferdovi se však moc nechtělo, tak jsem ho vždycky kousek poponesl a pak cupital pokud možno mě pod nohama. Byl o málo větší než rukavice a každý schodek chodníku pro něj znamenal překážku k překonání. A tak Ferda u nás prožil první dva týdny v kouři. Třeba nám dlouho vydrží, aspoň se to o uzeným tvrdí.
Max v pohybu (8 kB)
Ferďas roste jako z vody, teď už je víc jak dvojnásobně veliký a váží 6 kg. Jako dáreček vychýlil pružinovou váhu jen ke kilům 3.5. Z hraček má nejraděj ty co může žvýkat. Tenisáky, golfové míčky, "kosti" z nevydělané buvolí kůže a ovšem i moje prsty, ruce a nohy. Teď jsem se už trochu zahojil, ale prvních 14 dnů jsem měl ruce až k loktům samý krvavý šrám. Ty jeho mlíčňáky jsou ostré jako jehličky. Učí se rychle a poznal, že páníček na žvejkání není. Zato přišel na to, že prázdná dvoulitrová PET láhev od minerálky je ideální hračka. Na žvejkání je veliká, ale jako "nepřítel" funguje dobře. Zpočátku byla větší než Ferda, ale to mu nebránilo v tom, aby milou flašku neuchopil do své tlamičky za hrdlo a s láhví lítal jako tajfun dokola po obýváku. Když se mu podařilo do něčeho láhví narazit, tak se pak kutálel i s ní. Pak začal tohoto "nebezpečného" nepřítele honit, což na kluzké palubovce připomínalo spíš lední hokej. Od zavřených dveří pokojů a stěn se odrážela flaška i Ferda jako od těch nejlepších mantinelů.
Abychom snad nemohli naříkat, že náš klid je ten tam, tak i naše kamarádka s manželem si 12. ledna koupili a až do Muswellbrooku (285 km) jeli pro dlouhosrstou jezevčici Jessi. Tato je jen o týden mladší než Ferda a Max, nyní je skoro poloviční než oni avšak při setkání je vždy veselá zábava. O hrátkách těchto "lotrů" a případných výletech bude zmínka i s obrazovou dokumentací příště.

George Švehla, Austrálie 28/1/2002          

Daruji štěně
Hodnému zájemci darují krásné štěňátko křížence Husky - černé s bílými znaky, holčička, po mámě. Píši do PET, protože vím, že tuto rubriku čtou pouze milovníci zvířat a jen takovému chci naši Berušku dát. Zájemci, pište prosím na adresu PET. Eva

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata