PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Za Kissinkou / Poslední koťátka Ajdičky (M.Šmídová)
 
8.1. ČMELÁCI
Jak jsem fotografoval americké čmeláky II. (Lumír O.Hanuš)
7.1. ČMELÁCI
Jak jsem fotografoval americké čmeláky I. (Lumír O.Hanuš)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

ČMELÁCI
Jak jsem fotografoval americké čmeláky II.

Začátek povídání o focení amerických čmeláků vyšel včera. Dnes si můžete přečíst dokončení.

S chutí a pečlivě sosám (10 kB) Je rozhodnuto - zítra si udělám ještě další snímky. A tak další den s radostí kráčím k trávníku s množstvím květů. Množstvím květů? Zcela jsem zapomněl, že v USA má vše svůj řád, nepečuje se jen o vnitřek bytů, domů a budov, ale i o jejich vnějšek. O přírodu nejen ve městě, ale i za městem. Vše je vzorově upraveno.
Čmelák právě přistává na květu svlačce (7 kB)

I "můj lán" čekankových květů. Dosáhl již určité výšky a tak byl k mé lítosti zastřihnut na příslušnou výšku (tedy já bych řekl přímo nížku). Po květech čekanky není ani památky, o čmelácích ani nemluvě. Bodejť by zde take byly. Květy s nektarem zde nejsou, nemají z čeho sosat a tak změnili "lokál".
Tak, jsem na květu a mohu složit křídla (8 kB)
Tak dnešní den nezačal vesele - těšil jsem se předčasně. Pokračuji do práce. Práce v laboratoři je pro mne zajímavou zábavou a tak den ubíhá vesele.
Zalezl jsem si až na dno, tam je to nejsladší (6 kB)
Člověk si nesmí nechat pokazit náladu. Každý den má být pro člověka něčím novým, příjemným, zajímavým a užitečným. Člověk má být sangvinik a tak vždy hledám tu plnou polovinu poháru. Život je hned veselejší!
Ještě obrat a vysosám to do dna (11 kB)
Trávník s květy čekanky je posekán a vyčištěn, ale zůstala ještě zeleň po pravé straně. Tam už tolik květů není, ale nalezl jsem tam svlačce. Zjišťuji, že i ty jsou pro čmeláky zajímavé. Zde musí být ovšem čmeláčí manévr složitější. Čmelák se blíží ke květu svlačce, zvolna přistává a může složit svá křídla.
Ještě nemá vyhráno.
Lahodný "mok" je až na dně a čmelák si ho musí zasloužit. Proto to bere střemhlav hlavou dolů a mizí v květu. Už můj fotoaparát vidí jen jeho zadeček. Mlsá, ale je to složitější a tak se ještě v hloubi květu točí kolem své podélné osy. A zase mlsá a mlsá.
Aby nezeslábl a byl nasycený, bude ještě muset takových květů navštívit mnoho. A tak rychle do toho, nežli mu to zase posekají. Ja budu celý den pracovat v budově, on v přírodě.
Každý si musíme svoji skývu zasloužit.

Lumír Ondřej Hanuš, Rockville, Maryland, USA          

Poznámka: Originální snímky byly zmenšeny pro publikaci na Internetu.

Nabízíme štěnata,
vhodná ke hlídání, k domku na zahradu, narozena 28. srpna 2002
Matka: německý ovčák (Cora); Otec: vlčí špic (Rex)
Pejsci: corexové (3 holčičky a 7 chlapečků) - jsou roztomilí - viz povídání s fotkama v PET.
Případné další informace na tel. 603515469 nebo e-mail: spkfig@sps-karvina.cz
Neuhlídali jsme je a teď máme velké starosti :-/.
Nechcete mne Budu dobrý a spolehlivý kamarád! (12 kB)

Jsem šestiletá fenka Zorina,
ze tří čtvrtin německá ovčačka, menšího vzrůstu. Jsem hodná a poslušná, hlídala jsem dům, ale zemřel mi pán :-( a sama být nemohu. Hledám nový domov - nejlépe někde v domku se zahradou. Pokud máte zájem mě adoptovat, zavolejte, prosím, na pražské telefonní číslo 241741666 nebo na mobil 723952991 - Záviškovi.

Nalezená fenka - ovčačka,
drobnějšího vzrůstu, která marně čekala na svého pána nebo asi spíše paničku (má raději ženské) poblíž Starého Vestce, v budce u autobusové zastávky. Je to neagresivní pes, velmi milý, jednoznačně s ní bylo dobře zacházeno, ale nemá ráda kočky (což jí promineme). Pokud by náhodou některý čtenář PET věděl, že někdo ji hledá, bylo by to báječné. Bylo by dobré i kdyby někdo se jí chtěl ujmout a vytvořit ji hezký domov. Zájemci, pište prosím na adresu PET. Blanka

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata