PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Šmídovi kluci u nás v hotelu (Lucie Herejková)
 
12.2. PTÁCI
Ptačí drobotina (Ivana Jirková)
11.2. PTÁCI
Havran a sojky (Ivana Jirková)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PTÁCI
Ptačí drobotina

Vrabci na okraji chodníku v Jeruzalémě - foto Lumír Hanuš (15 kB) Na podzim opadalo listí a stromy jsou, místo krásné zeleně, smutné a holé. Ale opadané stromy lecos odhalily. Spoustu drobných ptáčků, které jindy člověk jen zaslechl, ale většinou ani neviděl.

Začínají se objevovat sýkorky, které se stahují k lidem kvůli snadnějšímu získání potravy a spousta dalších ptáčků. U nás na dvoře kraluje kočičí pár. Vysoko na stromech nad jejich hlavami poletovala hejna drobných ptáčků. Teď teprve jsou vidět.
Nevím, co je to za ptáčka, něco mi říká, že by to mohl být střízlík, ale jistá si tím nejsem.
Je to čilý a upovídaný ptáček, zbarvený jako vrabec, ale mnohem drobnější a štíhlejší s hodně dlouhým ocáskem. Jsou jich celá hejna.
Kočky si jich nevšímají, a oni, jak tak poletují v celém hejnu sem tam, koček také ne. Na dvoře zůstaly nařezané větve z prořezávky stromů a z keřů. Ti ptáčci do nich vlétnou, proletí jimi a už jsou zase nahoře ve větvích stromů.
Že jsou dvě kočky (a případně i já) pár metrů od nich, jim vůbec nevadí. Jsou opravdu moc roztomilí.
Neví někdo, co by to mohlo být za ptáčka?

Ivana Jirková          

Nabízíme štěnata,
vhodná ke hlídání, k domku na zahradu, narozena 28. srpna 2002
Matka: německý ovčák (Cora); Otec: vlčí špic (Rex)
Pejsci: corexové (3 holčičky a 7 chlapečků) - jsou roztomilí - viz povídání s fotkama v PET.
Případné další informace na tel. 603515469 nebo e-mail: spkfig@sps-karvina.cz
Neuhlídali jsme je a teď máme velké starosti :-/.
Nechcete mne Budu dobrý a spolehlivý kamarád! (12 kB)

Jsem šestiletá fenka Zorina,
ze tří čtvrtin německá ovčačka, menšího vzrůstu. Jsem hodná a poslušná, hlídala jsem dům, ale zemřel mi pán :-( a sama být nemohu. Hledám nový domov - nejlépe někde v domku se zahradou. Pokud máte zájem mě adoptovat, zavolejte, prosím, na pražské telefonní číslo 241741666 nebo na mobil 723952991 - Záviškovi.

Nalezená fenka - ovčačka,
drobnějšího vzrůstu, která marně čekala na svého pána nebo asi spíše paničku (má raději ženské) poblíž Starého Vestce, v budce u autobusové zastávky. Je to neagresivní pes, velmi milý, jednoznačně s ní bylo dobře zacházeno, ale nemá ráda kočky (což jí promineme). Pokud by náhodou některý čtenář PET věděl, že někdo ji hledá, bylo by to báječné. Bylo by dobré i kdyby někdo se jí chtěl ujmout a vytvořit ji hezký domov. Zájemci, pište prosím na adresu PET. Blanka

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata