PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Vzpomínka na kočičky z Djerby - Tunis (Jana Šnebergrová)
 
13.2. PTÁCI
Třasořitky (Ivana Jirková)
12.2. PTÁCI
Ptačí drobotina (Ivana Jirková)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PTÁCI
Třasořitky

Výr ze zbraslavské mini-ZOO (23 kB) Ti malí a čilí ptáčci u nás na dvoře mi připoměli jiné ptáčky. Jmenují se třasořitka. Je to také poměrně drobný ptáček, šedý, s bílými pruhy na křídlech a dlouhým ocáskem, kterým stále legračně poškubávají. Odtud asi to jméno.

Vídala jsem je v Prčici, kde jsme měli chalupu. Poletovali nad střechami domů, rychle jako střela, nebo běhali po střechách nahoru a dolů a obírali drobný hmyz z narostlého mechu.
Bylo jich tam všude plno a opravdu stálo za to je pozorovat, byl to takový veselý tvoreček.
Tam byly vůbec spousty zajímavých ptáků. Byly tam Žluvy, Žluny, všelijaké sýkorky, např. modřinky, červenky, zvonci a konipáskové. Byla tam bažantnice, takže bažanti, koroptve, dokonce i křepelky jsem tam vídala.
Do jejich blízkosti se stahovali dravci, takže káně, jestřáb, poštolka, ale i sovy. Viděla jsem třeba hnízdo sovy pálené s mladými. Takové okaté chlupaté koule s velkými zobany to byly. Stará ale vypadá velice elegantně. A moudře.
Kolem bylo spoustu rybníků, takže i vodního ptactva, včetně několika druhů volavek. Ani na vlaštovky nesmím zapomenout. Ty byly legrační, když si sedly na silnici, protože měly pak potíže "se startem".
U těch okřídlenců nesmím zapomínat na netopýry. Já sice vím, že to je savec, a ne pták, ale nějak mi sem patří. Čato jsem se chodila na jejich lety v noci dívat.
A když už jsem u těch neptáků, tak také na smrtihlavy, což je fantastický noční motýl. Prostě, člověk měl možnost vidět spoustu krásných tvorů, pokud chtěl a uměl se dívat.

Ivana Jirková          

Nabízíme štěnata,
vhodná ke hlídání, k domku na zahradu, narozena 28. srpna 2002
Matka: německý ovčák (Cora); Otec: vlčí špic (Rex)
Pejsci: corexové (3 holčičky a 7 chlapečků) - jsou roztomilí - viz povídání s fotkama v PET.
Případné další informace na tel. 603515469 nebo e-mail: spkfig@sps-karvina.cz
Neuhlídali jsme je a teď máme velké starosti :-/.
Nechcete mne Budu dobrý a spolehlivý kamarád! (12 kB)

Jsem šestiletá fenka Zorina,
ze tří čtvrtin německá ovčačka, menšího vzrůstu. Jsem hodná a poslušná, hlídala jsem dům, ale zemřel mi pán :-( a sama být nemohu. Hledám nový domov - nejlépe někde v domku se zahradou. Pokud máte zájem mě adoptovat, zavolejte, prosím, na pražské telefonní číslo 241741666 nebo na mobil 723952991 - Záviškovi.

Nalezená fenka - ovčačka,
drobnějšího vzrůstu, která marně čekala na svého pána nebo asi spíše paničku (má raději ženské) poblíž Starého Vestce, v budce u autobusové zastávky. Je to neagresivní pes, velmi milý, jednoznačně s ní bylo dobře zacházeno, ale nemá ráda kočky (což jí promineme). Pokud by náhodou některý čtenář PET věděl, že někdo ji hledá, bylo by to báječné. Bylo by dobré i kdyby někdo se jí chtěl ujmout a vytvořit ji hezký domov. Zájemci, pište prosím na adresu PET. Blanka

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata