PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Moje číči v lednu (Ivana Jirková)
 
25.2. PSI
Pes obranář (Pavel Steiner)
20.2. KONĚ
Jízda v koňském sedle - čast první (Marie Crossette)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PSI
Pes obranář

Pif sedící za stolem (11 kB) Na naší zahradě se kromě našich zvířátek občas vyskytují i zvířátka cizí. Většinou jsou to kočky nebo kocouři z okolí. Sem tam dojde i k nějaké té menší rvačce a naše Sally pak s ukřivděným mňoukáním utíká domů. Na to okamžitě startuje Pif a letí na zahradu prohnat a seřvat záškodníka. Ovšem někteří kocouři jsou tak drzí, že se zastaví v sousední zahradě metr za plotem, sednou si a z bezpečí provokativně zírají na štěkajícího Pifa.

Nedávno ovšem drzost neznámého provokatéra překročila veškeré myslitelné meze. Jakýsi záškodník (nejspíš velký kocour) v noci prolezl dvířky do předsíně a pustil se Pifovi do žrádla!
Pif ležel na svém pelechu u nás v ložnici a spal. Zřejmě zaslechl klapnutí dvířek a tak okamžitě startoval s řevem na trestnou výpravu. Vzal to smykem po parketách v chodbě a se schodů téměř spadl. Mezitím se zdola ozval rachot, jak neznámý záškodník vyklízel pole a snažil se procpat dvířky zase ven. Pif vzápětí dorazil ke vchodovým dveřím a nepřestával zuřivě štěkat.
Museli jsme ho pustit na zahradu, aby drzého nepřítele mohl zahnat až za plot a žádně seřvat. Pif se po chvíli vrátil domů a zbytek noci ležel pak v předsíni a hlídal svoji misku.
Naše kočka Sally, procházející se po opěradle (10 kB)
Takže je to jasné. Náš udatný pes obranář by zřejmě v případě ohrožení bránil svoje páníčky. Stejně tak je ochoten jako pravý psí gentleman zasáhnout ve prospěch naší kočičí Mňaudámy. Ovšem ze všeho nejvíc a nejurputněji bude vždycky bránit svoji misku se žrádlem :-))).
Opět se po krátkém čase ukázalo, že není vše tak, jak se to na první pohled jeví a musím se tímto Pifovi omluvit. Nedávno Jana potřebovala přemístit spící kočku na jiné místo. Jakmile ji vzala do ruky, Sally se proti tomuto zacházení ohradila velmi dotčeným a hlasitým mňouknutím.
To probudilo Pifa, který spal pod lavicí v předsíni. Pes ovšem neregistroval, odkud se onen zvuk ozval a domníval se, že Sally venku zase někdo ubližuje. Byl okamžitě na nohou, zle vrčel a dobýval se ze dveří na zahradu, připraven spáchanou křivdu náležitě potrestat :-).
Musel jsem ho na chvíli pustit ven na mráz a nechat ho předvést celému okolí, jak umí správně hlídat. Když se dost vynadával, vrátil se domů a šel se s kočkou pomazlit.
Ti dva se opravdu mají rádi a v poslední době si spolu dokonce občas i hrají. Snad se mi někdy podaří je při tom i vyfotit...

Pavel Steiner          

Další povídání o Pifovi a Sally najdete na stránkách Pavla Steinera.

Bart (9 kB)
Ztratil se BART,
v sobotu 8.2.2003 - německý ovčák, černý, dlouhosrstý v ZÁLEZLICÍCH, ident.známka č.42, chip 0985100005698512. Jakékoliv zprávy prosíme na tel. 606174722 nebo na Vladislav.Soukup@tiscali.cz
Nabízíme štěnata,
vhodná ke hlídání, k domku na zahradu, narozena 28. srpna 2002
Matka: německý ovčák (Cora); Otec: vlčí špic (Rex)
Pejsci: corexové (3 holčičky a 7 chlapečků) - jsou roztomilí - viz povídání s fotkama v PET.
Případné další informace na tel. 603515469 nebo e-mail: spkfig@sps-karvina.cz
Neuhlídali jsme je a teď máme velké starosti :-/.
Nechcete mne Budu dobrý a spolehlivý kamarád! (12 kB)

Jsem šestiletá fenka Zorina,
ze tří čtvrtin německá ovčačka, menšího vzrůstu. Jsem hodná a poslušná, hlídala jsem dům, ale zemřel mi pán :-( a sama být nemohu. Hledám nový domov - nejlépe někde v domku se zahradou. Pokud máte zájem mě adoptovat, zavolejte, prosím, na pražské telefonní číslo 241741666 nebo na mobil 723952991 - Záviškovi.

Nalezená fenka - ovčačka,
drobnějšího vzrůstu, která marně čekala na svého pána nebo asi spíše paničku (má raději ženské) poblíž Starého Vestce, v budce u autobusové zastávky. Je to neagresivní pes, velmi milý, jednoznačně s ní bylo dobře zacházeno, ale nemá ráda kočky (což jí promineme). Pokud by náhodou některý čtenář PET věděl, že někdo ji hledá, bylo by to báječné. Bylo by dobré i kdyby někdo se jí chtěl ujmout a vytvořit ji hezký domov. Zájemci, pište prosím na adresu PET. Blanka

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata