PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Už je to rok... - Kačenka a Žofka (Z.Hornychová)
 
11.3. MLÁĎATA
Máte rádi mláďata? (Lumír O.Hanuš)
6.3. PTÁCI
Jak to bylo s Rozárkou III. (Lumír Hanuš)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

MLÁĎATA
Máte rádi mláďata?

Ptáček na rohu 'horské kozy' (15 kB)

Naše každoroční návštěva Eilatu v polovině dubna nám dala opět příležitost trochu cestovat v okolí tohoto města. Velmi příjemné je jezdit v okolí egyptské hranice a navštívit po kratších tůrách některé vrcholky a údolí. Zažili jsme zde mnoho radosti. Když jsme šli údolím Ein Netafim, byl tamní vodopád vyschlý a v jeho stěně byl mladý kozorožec (Capra ibex, angl. nubian ibex) a tak jsem si ho vyfotografoval.
Na stráži (6 kB)

Také jsme zde narazili na dva ptáky, Onychognathus tristramii (angl. Tristram's Starling, Tristram's Grackle). Zaujalo mne především chování jednoho tohoto ptáka, který se spokojeně usadil na jeden roh kozorožce, což opravdu stálo za snímek. Nakonec posuďte sami.
Nad námi se na skále tyčil další kozorožec, který jako symbol hor zdobil toto místo. Jako by se zdálo, že všechna překvapení hor zde byla vyčerpána a nic nás již nemůže překvapit. Ujížděli jsme poté horami směrem zpět k Eilatu, když v tom můj zrak zamířil na stranu silnice. Byl tám párek kozorožců se čtveřicí mladých.
Šťastné a bezstarostné mládí (13 kB)
Zpět u rodičů (16 kB)
Mláďata jsou vždy něcím, co rozehřeje srdce a i na nás zapůsobili. Před mláďaty člověk vždycky jaksi zjihne. Je to cosi milého a něžného. Zastavil jsem a snažil se je hned vyfotografovat. Nespěchali a dali nám příležitost, abychom se potěšili pohledem na ně a zvěčnili celou jejich skupinku. Nejraději bych se rozběhl a mladá kůzlátka pohladil :-).
Tím bych je však jen zaplašil. A tak jsem stál potichu nedaleko nich a jen je pozoroval. Bylo to setkání, které do již tak slunného dne přineslo mnoho neočekávaného a radostného.
Člověk má stale rozšiřovat svá poznání. Je to důležité pro život. Kdysi mi někdo řekl, abych alespoň jednou měsíčně navštívil nějaké místo, kde jsem dosud nikdy nebyl. Mnozí z vás si řeknou, že to není tak lehké. Naopak, je to velice snadné. Nemusí to být vzdálené místo, vrcholek nějaké hory či odlehlé místo v roklině. Může to být ulice ve vašem městě, do které jste ještě nikdy nezavítali či zákoutí, do kterého jste ještě nikdy před tím nevstoupili.
Odpočinek pod vyschlým vodopádem (23 kB)
Je to nové poznání, které vás obohacuje a činí člověka šťastným. Nejšťastnějším jsem byl v mládí, kdy peněz nebylo nazbyt. Největší radost pociťuji v horách či prostě jen tak v přírodě, kde jsou peníze ničím a nelze je zde použít. Radost se nedá koupit, poznání se nedá prodat. Poznání, která si uchováte ve své duši vám nikdo nemůže vzít a vzpomínka na takové okamžiky vás vždy naplní radostí.
Naše setkání s mladými kozorožci bylo právě jedním z těch vzácných okamžiků poznání.

Lumír Ondřej Hanuš, Jerusalem, Israel          

Poznámka: Originální snímky byly zmenšeny pro publikaci na Internetu.

Čtveřice mláďátek (24 kB)

Bart (9 kB)
Ztratil se BART,

v sobotu 8.2.2003 - německý ovčák, černý, dlouhosrstý v ZÁLEZLICÍCH, ident.známka č.42, chip 0985100005698512. Jakékoliv zprávy prosíme na tel. 606174722 nebo na Vladislav.Soukup@tiscali.cz
Nabízíme štěnata,
vhodná ke hlídání, k domku na zahradu, narozena 28. srpna 2002
Matka: německý ovčák (Cora); Otec: vlčí špic (Rex)
Pejsci: corexové (3 holčičky a 7 chlapečků) - jsou roztomilí - viz povídání s fotkama v PET.
Případné další informace na tel. 603515469 nebo e-mail: spkfig@sps-karvina.cz
Neuhlídali jsme je a teď máme velké starosti :-/.
Nechcete mne Budu dobrý a spolehlivý kamarád! (12 kB)

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata