PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Malý Packa vylekal naše velké kočky (Marie Crossette)
 
20.3. ROZMAZLENCI
Domácí mazlíčci (Pavel Steiner)
19.3. ŽÁBY
Žabka královna (Lumír O.Hanuš)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

ROZMAZLENCI
Domácí mazlíčci

Veřejně tady na tomto místě a v tento den přiznávám, že všechna naše zvířátka jsou totálně rozmazlená. Pif mě pravidelně vítá při příchodu z práce tak, že si lehne na záda a nastaví bříško k drbání. Toto chování u psů znamená rovněž projev naprosté podřízenosti a taky bezpodmínečné důvěry vůči svému okolí. Ovšem Pif se takto chová i později v průběhu večera, když jdu kolem něj, zkrátka drbání mu dělá moc dobře.

Kočka Sally se jako správná kočka normálně tímto způsobem nepodbízí. Ale jsou určité pravidelné vyjímky, například čerstvě po probuzení. To se převalí na záda a natáhne přední nohy dopředu a zadní zase dozadu. Taky hlavu zvrátí dozadu, abych ji mohl podrbat na bříšku i pod krkem. Samozřejmě přitom nahlas přede a občas i slintá blahem.
Bobča na zádech konzumuje zelí v Helenčině náručí (15 kB)
Naše nejmladší členka rodinné smečky, králičí slečna Bobina je už taky pěkně rozmazlená. Normálně bydlí teď v zimě ve skleníku, ale občas si ji její "panička" Helenka bere na chvíli domů.
V takovém případě je Bobča ochotná se nechat chovat jako mimino. Leží v náručí na zádech, všechny čtyři pěkně ve vzduchu a s chutí se nechává taky drbat na bříšku. Někdy přitom zavře oči a usne.
Nedávno jsem jí přesně v takovéhle situaci nabídl list syrového zelí. Bobča zprvu nereagovala, zřejmě usnula dost tvrdě. Až když jsem ji probudil, otevřela oči a uviděla lákavou mlsku.
Předpokládal jsem, že se otočí na nohy a pustí se do jídla. Jenže to by se musela vzdát drbání... Kdepak! Bobča jen malou chvilku přemýšlela. Pak natáhla krk a otevřela tlamičku. Vzala si ode mě zelný list a v nezměněné poloze na zádech ho začala chroupat. Prostě totální vegáč, večeře s dodávkou až do postele :-).
Jak občas prohlašuje moje žena Jana, v naši rodině bychom prý dokázali rozmazlit i tarantuli. Jenom nevím, kdo by ji drbal na bříšku. Já tedy určitě ne, před pavouky většími než jeden centimetr zbaběle prchám.

Pavel Steiner          

Další povídání o Pifovi, Sally a Bobině najdete na stránkách Pavla Steinera.

Bart (9 kB)
Ztratil se BART,

v sobotu 8.2.2003 - německý ovčák, černý, dlouhosrstý v ZÁLEZLICÍCH, ident.známka č.42, chip 0985100005698512. Jakékoliv zprávy prosíme na tel. 606174722 nebo na Vladislav.Soukup@tiscali.cz
Nabízíme štěnata,
vhodná ke hlídání, k domku na zahradu, narozena 28. srpna 2002
Matka: německý ovčák (Cora); Otec: vlčí špic (Rex)
Pejsci: corexové (3 holčičky a 7 chlapečků) - jsou roztomilí - viz povídání s fotkama v PET.
Případné další informace na tel. 603515469 nebo e-mail: spkfig@sps-karvina.cz
Neuhlídali jsme je a teď máme velké starosti :-/.
Nechcete mne Budu dobrý a spolehlivý kamarád! (12 kB)

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata