PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Jak si Zrzeček svoje mužství zachránil (Jana Šnebergrová)
 
1.4. PÁSOVCI
Otužilý štír (Lumír O.Hanuš)
27.3. DRAVCI
Kudlanka - dokončení (Lumír O.Hanuš)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PÁSOVCI
Otužilý štír

Kamarádi v nadšení fotografují štíra (9 kB)

V polovině prosince jsme si udělali s kamarády výlet k hrobu proroka Samuela. Vlastně jsme dojeli autem k cíli naší cesty hned ráno, auto tam nechali a druhým autem se vrátili k Jeruzalému, odkud jsme vyšli přes údolí a kopec k cíli naší cesty.

Cesta stále stoupala vzhůru údolím plným skal po obou stranách stezky, šli jsme kolem ruin, které jsme trochu prolezli. Kvetly krokusy a také "sedmikrásky". Nakonec jsme přišli nahoru, prošli beduínským táborem a došli na silnici, kterou jsme přešli. To už jsme byli na pahorku, kde je hrob proroka Samuela (Nebi Samwil, Šmuel HaNavi).
Žeby bojová pozice? (14 kB)
Čelně proti mému objektivu (15 kB)
Tato hora je dnes v Izraeli známá pouze pod jménem Nebi Samwil. Na silnici skoro u mešity (tu zde postavili po zemětřesení v 18. stol. na ruinách kostela Turci) s hrobem proroka Samuela jsme uviděli na cestě lezoucího štíra.
Něco v prosinci tak nezvyklého, že jsme fotografovali všichni. Nešetřili jsme na snímcích, neboť není zvykem, že se vám štír tak pěkně předvádí.
Pod vrcholem jsme si dali čaj a vyšli nahoru až na střechu mešity. Byli jsme za to odměněni - překrásné panoráma od Středozemního moře po hory Moab od západu na východ, od Samárie k Judei od severu na jih. Jiné země mohou mít krásnější scenérii, ale žádná z nich nemá takovou historii. Právě odtud viděli křižáci poprvé hradby Jeruzaléma.
Dej mi prst, ať štípnu, píchnu! (14 kB)
Ve svém nadšení nazvali tuto horu Montjoy (= hora Radosti, Mons Gaudii). Je to jeden z nejvyšších vrcholků v Judei (895 m). V 5. stol. zde byla považována jeskyně - svatyně za hrob proroka Samuela a byl zde postaven kostel.
Dobrodruh král Richard Lví srdce dojel až na toto místo. Udatně v této zemi bojoval po 16 hořkých měsíců a 9.října 1192 ji opustil, aniž by vstoupil do Jeruzaléma.
Byl pátek 13.prosince - pro nás šťastný den. Udělali jsme si pěknou tůru, potěšili se pohledy do krajiny s krásnou scenérií a bohatou historií. Ani příroda nepřišla zkrátka - zimní květena, zvířata a ptáci obohatili a zpestřili náš výlet.
Malý a krásný štír byl tou příjemnou tečkou na závěr naší pouti.

Lumír Ondřej Hanuš, Jerusalem, Israel          

Poznámka: Originální snímky byly zmenšeny pro publikaci na Internetu.

Nezvyklá klidová pozice (37 kB)

Bart (9 kB)
Ztratil se BART,

v sobotu 8.2.2003 - německý ovčák, černý, dlouhosrstý v ZÁLEZLICÍCH, ident.známka č.42, chip 0985100005698512. Jakékoliv zprávy prosíme na tel. 606174722 nebo na Vladislav.Soukup@tiscali.cz
Nabízíme štěnata,
vhodná ke hlídání, k domku na zahradu, narozena 28. srpna 2002
Matka: německý ovčák (Cora); Otec: vlčí špic (Rex)
Pejsci: corexové (3 holčičky a 7 chlapečků) - jsou roztomilí - viz povídání s fotkama v PET.
Případné další informace na tel. 603515469 nebo e-mail: spkfig@sps-karvina.cz
Neuhlídali jsme je a teď máme velké starosti :-/.
Nechcete mne Budu dobrý a spolehlivý kamarád! (12 kB)

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata