PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Co se stalo mé Amádce (M. Šmídová) / Výsledky 3. celostátní výstavy opuštěných koček (Zuzana Fenclová) / Kiki se už našla ! (Pavla) / O ztracených kočkách (Marie Crossette)
 
29.4. PSI
Zapomenutý pes (Pavel Steiner)
23.4. PSI
Ferda na výletu v horách (George Švehla)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PSI
Zapomenutý pes

Občas bere děda Pifa s sebou na nákup. Chodí většinou do sídliště do samoobsluhy a nechává Pifa volně odloženého před krámem. Nedávno také vyrazil na nákup, ale pro změnu šel vedle do drogerie. Ovšem než děda nakoupil a zase vyšel ven, Pif se začal nudit. Zřejmě mu před krámem bylo moc velké horko, nebo se snad blížilo nějaké příliš hravé dítko. Zkrátka zvednul se, odešel do samoobsluhy a lehnul si hned za dveře.

Choval se jako vždy slušně a nenápadně.
Ne jako jeho předchůdce novofoundlák Matěj. Ten, když dostal chuť na rohlík, tak si pro něj prostě došel. Vstoupil do samoobsluhy, prošel kolem pokladen a rozvážně kráčel mezi regály. Došel k oddělení pečiva a jemně vytáhl jeden rohlík z regálu. Pak stejně rozvážně obchod opustil. Žádná prodavačka ani nikdo z kupujících si nedovolil psa zastavit. Matěj by sice nikdy ani kuřeti neublížil, ale přece jen z něj měl každý respekt.
Pif s Helenkou (12 kB)
No schválně, už jste někdy někdo zkoušel vyndat osmdesátikilovému psovi z tlamy rohlík? Koneckonců, prodavačky věděly, komu pes patří a příslušný počet rohlíků jednou za čas paničce k nákupu připočítaly.
Ale zpět k Pifovi.
Ten zřejmě předpokládal, že děda půjde ještě do samoobsluhy a později ho vyzvedne. Jenže děda na něj úplně zapomněl. Vzpomněl si až po cestě domů a myslel si, že Pif asi odešel napřed a bude na něj čekat před vrátky. Ale Pif tady nebyl. Nebyl ani doma a nikdo ho neviděl.
Co teď? Jana přemýšlela jen malou chviličku. Pak poslala Péťu do samoobsluhy. Inu, někdo tam chodí pro jídlo a my zase občas pro psa. Pif tam samozřejmě ležel a právě dožvýkával vyžebraný rohlík.
Zřejmě se někomu zželelo opuštěného pejska :-).

Pavel Steiner          

Další povídání o Pifovi a kočce Sally najdete na stránkách Pavla Steinera.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata