PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Jak se vám líbí? (Zuzana S.Fenclova)
 
20.5. FRETKY
Megi na výletě (Ivana Jirková)
14.5. JEŠTĚRKY
Americká ještěrka (Lumír O.Hanuš)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

FRETKY
Megi na výletě

Meggy a Kvído (15 kB) Jak jsem už mnohokrát psala, máme doma minizoo. Přesněji jednoho gekončíka, jednu fretku, psa (bígla), a čtyři kočky. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno slyšela jakési šramocení v komoře, a žádná z koček tam nebyla, nejsem si tak docela jistá, nemáme-li i myš :-).

Ani bych se nedivila, naše čičinky v té komoře šmejdí, jak se dá, pes a fretka také.
Protože mladí žijí v představě, že naše Megi nemůže být jenom v kleci, i když je dost velká (podle toho, jak lomcuje mřížemi, má Megi stejný názor), pouští ji na procházku bytem...
Což v praxi znamená, že já přijdu domů, sednu si k televizi, aby mi neutekla M.A.S.H., načež mi vyleze některá z kočiček na klín.Po chvíli mě něco začne šimrat, i usoudím, že je to ocásek.
Z omylu mě vyvede citelné kousnutí. Megi. Meginka kouše ráda, takže se jí podaří zahnat na útěk i Šimona, který je proti ní obr, dokonce i Kvída :-/.
Megi se svojí majitelkou (13 kB)
Takže milou Meginku ulovím, řádne jí vyčiním, a šoupnu do klece. To ovšem jen tehdy, když se takhle prozradí. Jinak na ni narazím ve své posteli, skříni, v kuchyni, prostě kdekoli. Megi je i na fretku dost malá, a proklouzne do jakékoli škvíry, aby se objevila na místě, kde by jí nikdo nečekal.
Ačkoli já už jsem v pohotovosti, takže přijdu domů (většinou první), otevřu dveře a strčím do nich tašku s nákupem, takže se mi většinou podaří zadržet první nápor prchajících :-).
Pokud mi tedy viditelně někdo neuteče, provedu inventuru :-).
Přepočítám kočky, mrknu na Megiinu klec, je-li zavřená, překontroluju Kvída.
Pak můžu mít pocit, že je všechno v klídku.
Pokud ale nejsem dost rychlá, vyběhne Pepíček, po něm Máša a Majka se taky nenechá pobízet. Šimon většinou zůstane stát ve dveřích a "tváří se". Majka začne šmejdit u zábradlí, Máša žene po schodech dolů, Pepík nahoru. Nebo obráceně :-), každopádně ale každý jinam.
Pepíka a Majku musím pracně lovit, Máša většinou přijde sama, nebo jí na moje "Kvído, Mášu!" přižene pes.
Megi na dlani (11 kB)
Občas ale pláchne i Megi. Většinou si toho všimnu, takže jí velké pobíhání zatrhnu hned v zárodku.
Jednou ale přišli dřív Petr s Irenou, ulovili pláchnuvšího Pepíčka, zabránili ostatním kočkám v úniku, zavřeli dveře a šli do jejich pokoje.
Asi za hodinu u nás zvonil soused ze čtvrtého patra, takto něco jako domovník a váhavě se ptal, jestli nemáme doma kunu, nebo něco takového. Mladí, v domění, že jde o nějakou nepříjemnost, Megi zapřeli a soused odešel :-/.
Po chvíli jim ale došlo, že Megi nějak nikde nevidí, a Petr se vydal nahoru, zeptat se, o co jde. Jaké bylo jeho překvapení, když zjistil, že soused přišel domů, a nic netuše vešel do koupelny, kde na něj vykoukla naše Megi :-))).
Jak jsem se později dozvěděla, nechtěl s tou lítou šelmou nic mít, začal obcházet nejbližší sousedy, jestli nevědí, čí by to nadělení mohlo být, a někdo si vzpomněl na nás.
Jak se Megi podařilo vyběhnout nepozorovaně ven, tři patra nahoru, a ještě k sousedovi (možná, že to bylo jeho jménem, jmenuje se Kohout :-)))) nevím, ale dovedu si představit, jak ho to překvapilo.
Megi byla polapena, vrácena domů, a spokojeně se uvelebila ve své kleci.
Já od té doby ale pořádně koukám pod nohy, když otvírám byt. Ale i tak proti našim zvířátkům nemám většinou šanci :-/.

Ivana Jirková          


 
 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata