PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Co nového u nás - ze začátku dubna (Ivana Jirková)
 
17.6. PSI
Předmyčka (Pavel Steiner)
11.6. KYTIČKY
K podobnému podobné (Lumír O.Hanuš)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PSI
Předmyčka

Předmytí provádí tentokrát Pif (13 kB) Letos v lednu jsme si konečně koupili myčku nádobí. Léta jsme tomuto luxusu odolávali a zdůvodňovali si to tím, že na mytí nádobí můžeme využít pracovní sílu našich vlastních dětí. Ovšem zdaleka ne vždy bylo nádobí umyto dobrovolně a s nadšením a občas se vyskytovaly drobné reklamace týkající se kvality.

Teď, po nějaké době jsme se už všichni naučili po jídle ukládat špinavé nádobí rovnou do onoho kouzelného stroje a naše kuchyň konečně vypadá po většinu času uklizeně. Dětem i nám ubyly nepříjemné povinnosti a dalo by se říct, že všichni jsou spokojeni.
Není to ale tak úplně pravda.
Naše kočka Sally jaksi postrádá dříve obvyklý slalom mezi špinavým nádobím na kuchyňské lince s vyznačováním trasy otisky mokrých tlapek. Stýská se jí po tajných ochutnávkách zbytků jídla z našich talířů.
Také Pif je smutný. Jediné nádobí, které může občas dokonale vycídit svým jazykem, je kočičí miska :-/. Zželelo se nám ho. Dali jsme mu vylízat hrnec od nedělního oběda. Byl tak mastný, že by ho myčka možná ani nezvládla. Pif to zvládnul hladce a s radostí :-).
Automatické pračky mívají pro obzvláště znečištěné prádlo funkci předpírání.
Náš pes zase občas provádí předmytí obzvláště znečištěného nádobí. Má to jednu výhodu. Nepotřebuje k tomu vodu, prášek ani žádnou elektrickou energii. A nezatěžuje životní prostředí. Je to naprosto ekologická předmyčka :-).

Pavel Steiner          

Další povídání o Matějovi, Pifovi a kočce Sally najdete na stránkách Pavla Steinera.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata