PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Noční lov (Pavel Steiner)
 
24.6. MEDVĚDI
Medvědi nevědí... (Ivana Jirková)
18.6. PTÁCI
Pořád se něco děje aneb ve víru s výrem (Lumír O.Hanuš)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

MEDVĚDI
Medvědi nevědí...

Muž zápasí na mozaice v Kisufim s medvědem (14 kB) Moji rodiče se rozvedli, když jsem byla ještě docela malá (bylo mi sedm). Moje maminka pak měla přítele. Byl to strašně fajn chlap (pokud si pamatuju), pomenší a silně korpulentní. Jmenoval se Eduard, ale já, coby odchovanec knížek typu "Míša kulička", jsem mu začala říkat Míša :-). Už mu to zůstalo.

Byl to hrozně chytrý chlap, uměl sedmnáct! jazyků, z toho přes deset plynně. Takže byl vybrán, aby jezdil s různými celebritami, a devizovými cizinci, jako doprovod na lovy. Většinou na Slovensko nebo do Beskyd. A jeho zákazníci lovili, co se dalo. Jeleny, daňky, srnce, i medvědy.
Měl tam jednoho Němce, který - jak říkal - by střílel i po komárech. Chlap protivný a arogantní, přesvědčený o tom, že jsme tady jen pro jeho zábavu, ale "měl na to", a tak milému Míšovi nezbylo, než jej doprovázet. A jelo se na Slovensko na medvěda.
K ruce dostali místního hajného, který všechny huňáče znal nejlíp. Věděl o jednom kapitálním kousku, po jehož trofeji milý turista zatoužil. Ubytovali se v lovecké chatce uprostřed lesa a hledali vybraného medvěda. Stop bylo všude spousta, ale medvěd nikde.
Tak se to opakovalo několik dní, denně se vydávali hledat medvěda, ale bez výsledku. Ten, jako by se do země propadl. Až jednou se vrátili večer do chaty, a jaké bylo jejich překvapení, chata vybraná, veškeré potraviny pryč a ty, co se nedaly tak snadno otevřít, alespoň zdemolované :-).
Jihoamerický medvěd se mne pranic nebál (13 kB)
Medvěd.
Počkal si nejspíš, až vyrazí pryč, a posloužil si. Spoušť prý nadělal hroznou. Zajeli tedy do vesnice nakoupit nové zásoby a druhý den se vydali po medvědích stopách, když před tím řádně chatu zabezpečili.
Večer byla chata opět vybraná, medvěd se řádně nadlábl čerstvých zásob. Další den odešli jen dva, hajný zůstal v chatě. Večer bylo všechno v pořádku.
Ráno se už pěkně znechucený Němec vydal k potoku a to neměl dělat. Neušel ani pár metrů, když se kousek od něj rozhrnulo křoví, a on koukal přímo do rozevřené medvědí tlamy... V té chvíli zapoměl, že je strašný hrdina, otočil se a upaloval k chatě.
Medvěd za ním.
Těsně u dveří ho dostihl a popadl za nohu.
To už z chaty vyběhli Míša s hajným, který vystřelil do vzduchu.
Medvěd pustil Němce, otočil se a zmizel. A tím bylo po lovech. Ten medvěd tomu Němci totiž ukousl patu, takže ho museli odvézt do nemocnice, kde si pobyl dost dlouho, a medvěd sám nejspíš časem umřel stářím.

Ivana Jirková          

P.S.: Obrázky medvědů byly použity fotky Lumíra O.Hanuše z jeho dvou vyprávění Zvířena na starověkých mozaikách Svaté země a Rock Creek Park - ráj zvířat.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata