PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Co je nového v polovině června (Ivana Jirková)
 
1.7. MEDVĚDI & JELENI & DANĚK
Zahnaný medvěd a hájený jelen (Ivana Jirková)
25.6. PET
A jsou tady čtvrté narozeniny / Náhoda ? - Věříte v reinkanaci ? II. (Ferda)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

MEDVĚDI & JELENI & DANĚK
Zahnaný medvěd a hájený jelen

Jelen na mozaice z Chamat Gader (12 kB) Další lovec, také na Slovensku, spatřil na nedalekých skalách kamzíky. Nedal si vymluvit, že chce dostat kamzíka, a nebyl k udržení. Vydal se tedy, přes varování jiného lovčího, ke skalám. Míša s hajným spěchali za ním. Jenže cizinec byl rychlejší, a tak byl v blízkosti skal a kamzíků brzy.

Na úzké cestičce nad strží zjistil, že není sám. Z druhé strany po ní přicházel huňáč, kterého tam nikdo nečekal. Když zahlédl člověka, postavil se na zadní a hnal se k němu. Cizinec, jak se lekl, tak zaječel. Toho se lekl medvěd, zařval, otočil se a pelášil pryč.
Kamzíkům se tenkrát také nic nestalo :-). Turista přestal mít chuť na jejich trofej a byl rád, že přežil. Doma nejspíš potom vyprávěl, jak zahnal slovenského medvěda :-/.

V Beskydech se jezdilo hlavně na jeleny. Měli tam jednoho, hajný mu říkal Franta, ten byl mazaný jak deset čertů. A protože to byl pořádný kousek a jeho parohy by byly ozdobou, kdekdo si na něj dělal zálusk. A nikdo ho nedostal :-).

To bylo totiž tak: milý hajný, když už to vypadalo, že střelec Frantu má na mušce, zakašlal, kýchl nebo něco upustil a Franta byl pryč. Hajný se pak omlouval, sliboval, že příště, ale už milého Frantu nenašli.
Míša říkal, že je podezřívá, že jsou spolu domluveni :-).

Jednou do Beskyd přijel jakýsi potentát, který byl u nás na státnické návštěvě. Střílel rád na všechno, co se hnulo, ale špatně - špatně totiž viděl. A tak hajný ulovil jelena, skryl ho do houští a na paseku narafičil kozu, které zavázal hubu, aby nemečela a na rohy jí přivázal jelení parohy...
Jihoamerický medvěd se mne pranic nebál (13 kB)

Pak tam přivedli onoho potentáta a "vyčíhali jelena". Lovec vystřelil, všichni zajásali a hajný rychle vyměnil nezraněnou kozu za předem uloveného jelena. A tak ten host odjížděl s trofejí "vlastnoručně" uloveného jelena.

A ještě jedna historka. Skupinka lovců se vydala - také snad v Beskydech - na lov. I oni se ubytovali v takové té chatce. Ráno otevřeli dveře a přímo na prahu stál mohutný daněk.

Asi se přišel podívat, co je to tam za lidi :-))).
Honem zabouchli a když po několika vteřinách znovu opatrně otevřeli, nebyla už v okolí chaty ani veverka. Daněk, jako by se rozplynul.

Tak to bylo jen několik historek z bohaté zásoby Míšova vypravování (další vyšly před týdnem). Vždycky jsem se moc těšila, až se vrátí a bude povídat, co se na lovu dělo.

Ivana Jirková          

P.S.: Obrázky medvěda a jelena byly použity fotky Lumíra O.Hanuše z jeho vyprávění Rock Creek Park - ráj zvířat a Zvířena na starověkých mozaikách Svaté země VI..

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata