PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Kočka pacientka (Jana Oščádalová)
 
5.8. PES A KOČKA
Příhoda s opilcem (Pavel Steiner)
16.7. BOBŘI
Bobr dřevorubec, stromů bořitel, ale hlavně tesař, architekt a tvořitel (Lumír O.Hanuš)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PES A KOČKA
Příhoda s opilcem

Jednoho večera jsme kolem desáté s Pifem vyrazili na obvyklou venčící procházku před spaním. Na rohu Pif zkontroloval dění za plotem a zjistil, že černý špic Daník už šel do pelíšku. Byl trochu zklamaný, že si s ním dneska přátelsky nepoštěká. Vtom jeho pozornost upoutal jakýsi mladík. Rychlým krokem vrávoral přes křižovatku. V nedaleké hospodě zřejmě již zavírali a tak se snažil přemístit své tělo do jiné nálevny...

Pif raději chvilku počkal, aby se o něj opilec nepřerazil. Ten po překonání křižovatky zvolnil svůj krok a po chvíli se znaveně opřel o zeď u nově opraveného domu. Pif mezitím kontroloval nejnovější zprávy na kraji trávníku. Pak se pomalu rozeběhl za opilcem.
Nástup před procházkou (14 kB)
V tu chvíli vykoukla dírou v plotě Daníkovy zahrady naše kočka Sally. Z opilce měla zřejmě respekt a tak se bleskově rozhodla využít Pifa jako garde :-). Přidala se k němu a společně oběhli podroušeného mladíka malým obloučkem. Bok po boku, Sally schovaná za Pifem.
Opilec opřený o zeď odpočíval a sledoval pohyb psa zakaleným pohledem. Po chvilce se obraz psa rozdvojil, z jedné poloviny se stala kočka a plavně popoběhla po chodníku dopředu. To jako že s námi půjde na procházku, jako obvykle :-).
Opilec překvapením zavrávoral a přidržel se zdi. Snažil se protřít si oči, několikrát zamrkal, ale hrůzný obraz nezmizel. Mladík už toho v životě zažil dost. Mnohokrát si už nesl z hospody pořádnou opici, viděl už i bílé myšky a různé jiné obrazy. Ale rozdvojený pes a následná přeměna v kočku, to tady ještě nebylo :-))).
Pro tuto chvíli mladík upustil od svého původního cíle. Navíc se mu podlomila kolena, opřel se zády o zeď a pomalu se svezl na zem. V sedě pak dále sledoval Pifa i Sally a nechápavě kroutil hlavou. Asi to dneska přetáhl víc, než obvykle :-/.
Možná by měl dokonce přestat pít.
Tohle všechno se možná mladíkovi honilo hlavou, zatímco jsme my, doprovázeni psem a kočkou, klidně pokračovali v procházce.
Když jsme se po absolvování obvyklého okruhu vraceli kolem hospody domů, mladík už tam nebyl. Zřejmě po tom zážitku mírně vystřízlivěl a obrátil své kroky k domovu. Anebo možná napnul úsilí, dopravil své tělo těch zbývajících dvacet metrů do druhé hospody a snaží se teď svůj šok překonat dalším alkoholem.
Nezkoumali jsme, která varianta je správná.

Pavel Steiner          

Další povídání o Matějovi, Pifovi a kočce Sally najdete na stránkách Pavla Steinera.

Upozorňuji čtenáře PET, že od pondělí 21.7. do pátku 1.8. PET z důvodů Ferdovy dovolené nevycházely (14 dní).
Pro čtenáře (hlavně ty novější)  zde byla útěcha v podobě archivů z let 1999, 2000, 2001, 2002 a letošní - 2003.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata