PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Sandra a Alex hledají domov (Alice Oppová) / Kocour po přestěhování - prosba o radu (Helena) / Překvapení ve skleníku (Pavel Steiner)
 
24.9. KLOKANI
Klokan zachránce (George Švehla)
23.9. PSI
Línej pes (Pavel Steiner)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

KLOKANI
Klokan zachránce

Klokan Parma v pražské ZOO (13 kB) O víkendu nám Klokánii ve zprávách oznámili, že nedaleko osady Morwell v jihovýchodní Viktorii ochočený klokan jménem Lulu zachránil třiapadesátiletého farmáře Leonarda Richardse, který byl zraněn na hlavě padající větví stromu na jeho farmě. Stalo se to asi 300 metrů od stavení a nebýt poplachu co Lulu způsobila, tak by pravděpodobně bezvědomý farmář zranění nepřežil.

Lulu je deset let stará klokanice "western grey", tedy klokana šedého, kterou rodina farmáře zachránila jako mládě z vaku její matky, co byla na silnici sražena autem. Lulu se tak stala členem rodiny a už deset let si myslí že je pes :-).
Klokan Parma v pražské ZOO se nerad fotí (11 kB)
Klokanice je velice bystrá a umí spoustu kousků a podle rodiny farmáře dovede více než kdysi slavný Skippy. Lulu stála nad tělem zraněného farmáře dmula hruď a "štěkala" jako pes, aby upoutala pozornost. To se jí podařilo, když její nezvyklé chování spatřila sedmnáctiletá farmářova dcera Celesta. Farmáře tak rodina našla a nechala převézt do nemocnice, kde byl ošetřen.
Farmář Leonard a Lulu si jsou navzájem velice blízcí, Lulu, farmáře všude následuje a tak mu vlastně oplatila to, co pro ni jeho rodina udělala když byla ještě malinká. Lulu je slepá na jedno oko a zástupci RSPCA (australská společnost na ochranu zvířat) se dali slyšet, že by Lulu měla být za svůj čin nominována na odměnu, která je každoročně udělována touto společností zvířatům co vykonala zvlášť udatné a nebo odvážné činy.
Klokan Parma v pražské ZOO se nám takhle předváděl (13 kB)
Takže milá Lulu bude zřejmě nominována na "RSPCA National Bravery Award".
V minulém týdnu byla Lulu už druhé zvíře co svému pánovi zachránilo v Klokánii život. Záchranáři se dali slyšet, že pes "blue heeler" jménem Dazzie udržoval při životě její starou majitelku Janette Luscombe tím, že ji zahřívala vlastním teplem, když majitelka zabloudila v buši a po šest dnů a mrazivých nocí nemohla najít cestu zpět do města Broken Hill v NSW.

George Švehla, Austrálie, 23/9/2003          

Poznámky: Volně zpracováno podle zpráv AAP.

Přiložené fotografie jsem vyfotil při víkendové návštěvě pražské ZOO s mýma holkama. Ferda

 
 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata