PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  K Sedmě a Tygříkovi se našel se Čertík (Jan Ducháček) / Za Kubou (Petra Ondráčková) / Co všechno zavinil jeden kocour - část první (Marie Crossette)
 
8.10. PSI
Za Pifem / Bleší cirkus (Pavel Steiner)
7.10. PSI
Nabídka pejsků z Azylu PES v Krásném Lese (Zuzana S. Fenclová)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

Za Pifem

Toto je pravděpodobně poslední příspěvek o Pifovi. Jeho veselé příhody se už nebudou objevovat na stránkách PET. Náš milovaný pejsek, stálý společník a přítel nejvěrnější podlehl zhoubné nemoci a ve věku jedenácti let se odebral do psího nebe.
7.10.2003, Pavel Steiner  
PSI
Bleší cirkus

Přesto, že jsou naše zvířátka čistotná, sem tam občas chytí nějakou tu blešku. Poznáme to většinou tak, že Pif či Sally se začíná nápadně drbat. Horší případ je ten, že se začnu drbat já. To v případě, že bleška se na svém předchozím hostiteli přestala cítit spokojeně a zatoužila po změně.
Pif (11 kB)

Říká se, že psí blechy na člověka nejdou. Je to ovšem pravda jen částečná. Skutečnost je taková, že psí blechy na člověka nejdou přímo, ale používají k tomu přestupní stanici ve formě kočky. Kočka totiž smí na kanape a tam blešky mohou opět nenápadně přestoupit na člověka.
Po tomhle úvodu by to mohlo vypadat, že snad jsme permanentně zablešená rodina. Musím to tedy uvést na pravou míru. Není tomu tak. Naše zvířátka jsou v zásadě po většinu roku blechprostá. Stává se ovšem tak jednou do roka, že se v okolních zahradách koná nějaký kočičí mejdan, jehož se účastní i naše Sally. Na takové sešlosti se pak obvykle objeví i nějaký sympatický kocour-bezdomovec s malými kousavými nájemníky v kožichu.
No a protože naší kočce společenský styk nezakazujeme (ona by stejně neposlechla), nějaká ta bleška se pak občas může objevit i u nás doma. Jiný způsob importu těchto nezvaných návštěvníků spočívá v tom, že Pif večer na procházce potká ježka. Ježci bývají obvykle pochodující bleší farmou a tak se vždy snažíme Pifa uchránit před zvědavostí a zakazujeme mu se k mobilním jahelníčkům přibližovat, nebo je dokonce očichávat. Přesto se to však někdy neuhlídá...
Takže v případě objevení blešek v kožichu našich miláčků je třeba provést odblešovací akci. Používáme k tomu obvyklé přípravky ve spreji a musím říct, že naše zvířátka tuto proceduru rozhodně nemilují. Pif se sice nijak nevzpěčuje, ale myslí si o tom své.
Takový parfém, co na něj panička stříká, by si on nikdy nevybral. Jsou určitě jiné, voňavější, jejichž výčet by možná stačil na samostatný článek, ostatní pejskaři to mohou jistě potvrdit. Pif se tedy alespoň po proceduře snaží pachové účinky přípravku zmírnit vytřením kožichu v trávě a následným vyválením v prachu.
Při oblešovací kůře kožichu naší kočky to ovšem bývá podstatně dramatičtější. Sally se snaží své malé nájemníky bránit všemi dostupnými prostředky, a to dokonce i těmi nepovolenými. Je třeba, aby operaci prováděli minimálně dva lidé. Jeden kočku drží, druhý stříká.
Naše mírná, přítulná a velice mazliva kočička se totiž při zahlédnutí spreje mění z gaučového plyšáka v lítou šelmu a snaží se proceduře uniknout. Někdy je dokonce vhodná i asistence třetí osoby, která je připravena kočku v případě úspěšného úniku zase odchytit. Ovšem teprve po znehybnění kočky a aplikaci spreje nastává ten správný bleší cirkus.
Kočka už to sice vzdala, ale teď se snaží záhubě uniknout její malí kousaví a skákaví nájemníci. Někdy při tom dojde i k nechtěnému přestupu dezorientované blešky na člověka...
Na holé lidské kůži se sice bleška honí líp, než v hustém kočičím či psím kožichu, ale když vám ta malá bestie vleze do vousů... Mohl bych vyprávět z vlastní zkušenosti. Naštěstí se alespoň doposud následná deratizace deratizéra :-) vždycky obešla bez použití spreje. To bych asi taky silně protestoval :-))).

Pavel Steiner          

Další povídání o Matějovi, Pifovi a kočce Sally najdete na stránkách Pavla Steinera.

Nabídka pejsků z Azylu PES v Krásném Lese
Pejsci se nacházejí v soukromém útulku pro psy Azyl Pes v Krásném lese u Frýdlantu (severní Čechy). Adresa zařízení je Krásný les 3, p. Dolní Řasnice, telefon 482 341 218. Všichni pejskové jsou veterinárně ošetření a vakcinovaní, manželé Nedbalovi zájemce o pejsky pečlivě prověřují, nechtějí totiž, aby se jejich svěřenci dostali do špatných rukou (psí zápasy aj) - více i s obrázky se dozvíte v úterních PET.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata