PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Co všechno zavinil jeden kocour - část třetí (Marie Crossette)
 
6.11. PSI
Kterak Waldemar přibyl do rodiny [W1] (George Švehla)
4.11. PSI
Ferda v roli bubáka (George Švehla)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PSI
Kterak Waldemar přibyl do rodiny
[W1]

Waldemar v trávě (14 kB) Psi by se neměli srovnávat, zrovna jako lidi. Jak k tomu pak ten druhé přijde, že jo. Teda ten pes. No ale minule jsem nakousl jak si ujasnili mezipsí vztahy fungl novej Pajda a domácí pan jozefčík Waldemar.

Bejt to tak mezi lidma, tak by byl život hned jednodušší. O politicích už vůbec nemluvím, ti se sami mezi lidi stejně nepočítají...
No ale Waldemar.
Ten pes snad měl být kocour, kolik měl životů. O co byl menší o to byl neohroženější. Byl celej černej s ponožkama barvy sépie pálené a malou bílou náprsenkou. No prostě fešák pes. Byl i talent na cizí řeči. Dostal jsem ho v práci od jedné psí maminy když mu bylo šest měsíců.
Domů jsem ho přepravil v krabici od vysavače která jeho proporcím nejlépe vyhovovala. Jezdil jsem tehdy vlakem, kterým se tu nesmí psi a jiná zvěř přepravovat. Stejně to asi tušil, choval se naprosto jako vysavač :-). Vypnutej :-).
Jo, měl tam dírky na vzduch a trochu světla. Doma se nám promptně počural v tom neznámém prostředí na koberec. Celkem jsem se mu nedivil, nerozuměl navíc ani slovo česky :-/. To však napravil během asi 3 týdnů, za kterou tu dobu zvládal češtinu naprosto plynně :-).
Waldemar spí na klíně Míly (16 kB)
A na rozdíl od většiny lidí rozuměl i češtině myšlené. To Míla třeba něco dělala na zahradě a Walda nikde. Tak si pomyslela: "Kdepak se asi ten pes zase toulá" a během 2 minut se Walda objevil a tvářil se jako že já nic já muzikant já su přece furt tady v blízkým okolí :-).
To jsme ještě bydleli v buši a v tom blízkým okolí bylo co k čuchání. Plno zdejší fauny. Žila nejen v okolí ale placama běhaly ještěrky i po obýváku. Zato teď i bez stěhování žijeme v předměstí Sydney. Jako moje mamina, co žila celý život v Brně, ale zato v Rakousku Uhersku do svých mid teens, pak v první Československé republice, Protektorátu Čechy a Morava, v socialistické Československé republice a nakonec v Czech Republic.
Waldemar v Hangman's Cave (11 kB)
Zatracenej střed Evropy.
A tomuto všemu průseru se říká progres. Tuším, že Walda je rád že se na to už nemusí dívat vlastníma očima, ale jen z psího ráje. Jako každý stěně ve svém žvýkacím období stačil odrovnat nějaké ty vietnamky, ožužlat násady k nářadí na zahradu a také patřičně požmoulat prodlužovačku :-/. Asi proto byl pak takovej inteligent.
4.11.2003Prodlužovačka byla totiž pod proudem, ale na to jsem přišel až ráno, když jsem ji našel na několika místech zčernalou a popálenou. Čokl popálenej nebyl, jen mě mrzelo, že jsem neviděl jak mu to jiskřilo v požeráku.
Walda od té doby přestal žmoulat kdeco a stal se z něho instant dospělej a chytrej pan pes.
No a jeho další australská dobrodružství až někdy jindy.

George Švehla, Austrálie, 30/9/2002          

Omlouvám se čtenářům PET, že PET minulých 14 dní nevycházely - měl jsem nemocný počítač :-(. Z nezjištěného důvodu se mi smazal systémový disk a já tak přišel o část archivů Dumky a PET, které jsem se teď přes 14 dní snažil (se střídavými úspěchy) obnovit a zachránit. Potřeboval jsem taky uvést do chodu počítač a všechny používané programy. Pro jistotu jsem si koupil i Antivirus, takže doufám, že už vše bude v pořádku a PET začnou zase vycházet... Ferda 

Nabídka pejsků z Azylu PES v Krásném Lese
Pejsci se nacházejí v soukromém útulku pro psy Azyl Pes v Krásném lese u Frýdlantu (severní Čechy). Adresa zařízení je Krásný les 3, p. Dolní Řasnice, telefon 482 341 218. Všichni pejskové jsou veterinárně ošetření a vakcinovaní, manželé Nedbalovi zájemce o pejsky pečlivě prověřují, nechtějí totiž, aby se jejich svěřenci dostali do špatných rukou (psí zápasy aj) - více i s obrázky se dozvíte v úterních PET.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata