PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Muška je umístěná (Marian Gavlák) / Šklíba umístěna (Pavla Lechnýřová) / "Miss Kočka" & 16. Umisťovací výstava koček z útulku (Blanka K.)
 
11.11. PSI
V útulku pro pejska (Pavel Steiner)
6.11. PSI
Kterak Waldemar přibyl do rodiny [W1] (George Švehla)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PSI
V útulku pro pejska

Když jsme přišli o Pifa, radili nám všichni, abychom si co nejdříve pořídili dalšího pejska. Bylo nám jasné, že k tomu dřív či později dojde. Potřebovali jsme k rozhodování asi tak týden.

Další neděli jsme měli volnou, tak jsme se dohodli, že se podíváme do nějakého útulku. V neděli po obědě jsme tedy s Janou a Helenkou vyrazili do Troje.
10.11.2003Původně jsme se domnívali, že nás pustí dovnitř, prohlédneme si pejsky a snad nějakého vybereme. Jenže to jsme se zmýlili. V přijímací místnosti jsme si mohli prohlédnout karty jednotlivých pejsků s fotkami a základními údaji. Chtěli jsme pejska spíš menšího, tak do 20 kg, nejlépe voříška a pokud možno mladého, třeba odrostlejší štěně.
Podle karet se výběr kandidátů velice zúžil. V podstatě by našim podmínkám vyhovoval jen jeden pejsek. Nechali jsme ho přivést. Měl být asi jedenáct měsíců starý, ale podle vzhledu mu taky mohlo být jedenáct let. Měl prošedivělý kožíšek a byl velice bojácný.
Ani piškot si od nás nevzal. Snažili jsme se s ním trochu skamarádit, ale marně. Když ho odváděli zpět do kotce, pejsek na vodítku táhl a odcházel zjevně rád. Ptali jsme se ještě na štěňata, ale prý jsou v karanténě a stejně to všechno budou větší psi.
Náš nový pejsek z útulku Bouchalka (16 kB)
Odjížděli jsme z trojského útulku trochu posmutnělí a s nepořízenou. No, to nevadí, podíváme se tedy jinam. Měl jsem tip ještě na psí útulek Bouchalka, poblíž Kladna. Po kratším hledání jsme ho našli.
Nakukovali jsme přes vrátka dovnitř, než se objevil správce útulku. Na rozdíl od Troje nám neukazoval žádné karty, ale vzal nás rovnou dovnitř.
Pejskové okamžitě zaregistrovali naši přítomnost a spustili poplach. Všichni pobíhali uvnitř kotců, skákali na pletivo, štěkali a snažili se upoutat naši pozornost. Za jejich hlasitého štěkotu jsme pomalu prošli celým útulkem, k některým pejskům jsme se několikrát vrátili.
Nakonec nás jeden zaujal. Byl malý, pěkně rostlý, celý černý a kupodivu vůbec neštěkal. Rasu jsme určit nedokázali, byl to určitě voříšek :-). Běhal po kotci, lehce skákal na střechu boudy a zase na zem a občas zaběhl k pletivu pro pohlazení. Ještě jednou jsme obešli útulek a pak jsme se vrátili k tomuhle pejskovi.
Bylo rozhodnuto. Je sice trochu menší, než Pif, ale to nevadí. Alespoň se nám vejde líp do auta :-), může třeba i jezdit na klíně. Pan správce nám ho vyvedl ven a připnul na naše samonavíjecí vodítko. Pejsek se vůbec nebál, nechal se klidně hladit a hned se taky snažil vyrazit na procházku.
Správce vyplnil nějaké papíry, zaplatili jsme 500 korun poplatek a mohli vyrazit k domovu. Jak se asi bude pejsek chovat v autě? Žádný problém. Otevřeli jsme dveře a on klidně skočil na zadní sedadlo a sednul si. Pomalu jsem vyjel po cestě od útulku. Pejsek se ohlížel po panu správci a smutně pískal, zřejmě ho opouštěl nerad.
V tomhle útulku bylo na všech psech vidět, že mají správce rádi.
Jeli jsme pomalu přes celou Prahu zpátky k domovu a pejsek se postupně uklidňoval. Za jízdy se zvědavě rozhlížel po okolí a rozhodně neměl s cestováním žádné problémy. Po cestě ho čekala první zkouška, museli jsme totiž absolvovat jednu návštěvu.
Pejsek se choval naprosto vzorně, ochotně nastoupil do výtahu a v bytě nejdříve zaběhl zkontrolovat kuchyň. Asi za půl hodiny jsme pokračovali dál. Teď už byl pejsek úplně klidný. Říkali jsme si, jestli vůbec umí štěkat, zatím se totiž nijak nepředvedl. Byl hodný a milý a rozhodně neprojevoval vůči nikomu žádné nepřátelství.
Ani nezavrčel, když mu Jana prohlížela zuby. Sotva jsme dorazili domů a zavřeli za autem vrata, vypustili jsme pejska na zahradu. Oběhl kolem plotu, podepsal se na meruňku a pak jsme ho pustili i do domu.
Na první pohled bylo znát, že tenhle pejsek se umí v bytě chovat, ostatně to už předvedl předtím na návštěvě. Pejsek nejdříve provedl malou exkurzi po celém domě a zkontroloval všechny místnosti včetně koupelny a záchodu. Pak s námi šel do kuchyně a na uvítanou dostal nějakou dobrotu.
Rozhodl jsem se, že ho hned zvážím. Jana chvilku nechápala jak to chci udělat. Jak prý ho donutím, aby se postavil na váhu? Jednoduše :-), všichni majitelé menších plemen to určitě znají. Vzal jsem pejska do náručí a stoupl si s ním na váhu. Pak ještě jednou na váhu bez pejska. Odečetl jsem naměřené hodnoty a zkonstatoval, že pejsek má asi devět kilo.
První dojmy z nového přírůstku byly výborné. Všem dvounohým členům rodiny se pejsek moc líbil.
Zbývalo ho seznámit ještě s kočkou a králíkem. Ale o tom zase někdy příště.

Pavel Steiner          

Další povídání o Matějovi, Pifovi a kočce Sally najdete na stránkách Pavla Steinera.

Nabídka pejsků z Azylu PES v Krásném Lese
Pejsci se nacházejí v soukromém útulku pro psy Azyl Pes v Krásném lese u Frýdlantu (severní Čechy). Adresa zařízení je Krásný les 3, p. Dolní Řasnice, telefon 482 341 218. Všichni pejskové jsou veterinárně ošetření a vakcinovaní, manželé Nedbalovi zájemce o pejsky pečlivě prověřují, nechtějí totiž, aby se jejich svěřenci dostali do špatných rukou (psí zápasy aj) - více i s obrázky se dozvíte v úterních PET.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata