PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Balonek a moucha (Ivana Jirková)
 
2.12.PSI & KOČKY
Seznamka (Pavel Steiner)
26.11.PSI & KOČKY
Kamarádi (George Švehla)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PSI & KOČKY
Seznamka

Když jsme přivezli nového pejska z útulku, měli jsme trochu obavy, jak ho přijmou ostatní zvířátka, tedy kočka Sally a králičí slečna Bobina.

Sally se ani po týdnu zcela nesmířila s faktem, že už nemáme Pifa. Jakoby ho stále hledala a čekala, že se někde objeví. První kontakt s novým pejskem proběhl zcela neočekávaně a trochu nás všechny zaskočil.
V neděli k večeru náhle klapla kočičí dvířka a Sally se hrnula do obýváku. Zahlédla pejska a hned se k němu rozběhla a chtěla se s ním přivítat. Snad si myslela, že se Pif vrátil. Jaké však bylo její překvapení, když k němu čichla a poznala svůj omyl. Sally se naježila, pak hlasitě prskla a odskočila asi metr zpátky. Zaujala polohu lovící šelmy a z dálky na pejska syčela.
Pejsek se k ní chtěl přiblížit a skamarádit se, ale kdepak Sally. Ještě jednou na něj prskla a utekla na zahradu. První seznámení se tedy nepovedlo.
Měli jsme trošku obavy, aby se Sally neurazila a nenaštvala. V takovém případě se totiž naše milá kočička dovede pěkně mstít :-/. Jednou se takhle silně nepohodla s babičkou a pak jí chodila asi měsíc čůrat na práh :-(. Ale tak zlé to tentokrát naštěstí nebylo.
Sally přišla zpátky asi za hodinku, se vztyčeným ocáskem prošla pomalu do kuchyně a vymňoukala si večeři. Pomalu se najedla, nechala v misce jeden kousek masa a důstojně se odebrala do naší ložnice k odpočinku. Tentokrát k žádnému konfliktu nedošlo, pejsek se choval slušně a spořádaně.
Večer jsme šli spát a vzali jsme pejska s sebou do ložnice. Pro jistotu, aby náhodou někde nezpůsobil nějakou škodu. Jenže uprostřed naší postele trůnila Sally a rozhodně nehodlala vzdát svou pozici dobrovolně. Opět se naježila a začala na pejska výhružně vrčet, jako dospělý pes...
To on si ovšem nechtěl nechat líbit a vrhnul se na postel, že si to spolu tedy vyřídí. Na poslední chvíli se mi ho podařilo zadržet. Takhle by to tedy nešlo. Jana odchytila kočku a odnesla ji k Helence do pokoje. Pro dnešek už bylo toho seznamování dost.
Napjaté vztahy obou aktérů však naštěstí nevydržely věčně.
Sally se rozhodně nemínila smířit s nějakými ústrky a s případnou podřízeností v této domácnosti. Snažila se pro příště vyvarovat rychlejších pohybů, aby pejska nevyprovokovala, ale na druhou stranu mu rozhodně nijak neuhýbala. Párkrát jsme je spolu zavřeli do kuchyně, aby si na sebe postupně zvykli. Samozřejmě jsme tam byli s nimi, připraveni zasáhnout, kdyby se snad do sebe chtěli pustit.
Sally a 'nový pejsek' při večeři (9 kB)
Za pár dní už bylo všechno v pohodě.
Sally vzala pejska na milost a on se zase smířil s tím, že Sally nesmí lovit. Neuplynul ještě ani týden a Sally s námi dokonce večer vyrazila na venčící procházku. Došla s námi po chodníku za roh a kolem hospody až na konec dalšího bloku. Tam zůstala v zahradě domu, který je momentálně v rekonstrukci. Obešli jsme s pejskem obvyklou trasu přes malý park a vraceli se boční ulicí zpátky domů, když jsem si vzpomněl na Sally.
Možná zůstala v té zahradě, raději se tam vrátím. Nechal jsem Janu jít kousek napřed a šel jsem vyzvednout kočku. Byla někde v domě či v garáži, ale po zavolání se hned ozvalo hlasité mňoukání a Sally se ke mně hrnula. Šli jsme tak domů po dvojících, vpředu Jana s pejskem a dvacet metrů za nimi já s kočkou :-))).
Od rohu už to vzala Sally za plotem přes zahrady a čekala na nás za vrátky. Když jsme na naší zahradě vypustili pejska z vodítka, hned se za kočkou rozběhl. Sally samozřejmě nečekala, utekla a skončila na stromě.
Ale přece jen to už nevypadalo jako lov, spíš jen jako přátelská honička. Uběhlo ještě pár dní a situace se zcela uklidnila. Pejsek s kočkou už můžou zůstat spolu sami v jedné místnosti, aniž by došlo k nějaké agresi.
Čeká nás další fáze seznamování, tentokrát s Bobinou. Naše králičí slečna sice neprojevuje vůči nikomu žádné nepřátelství, ale pejsek ji od začátku považuje za lovnou zvěř :-/. Párkrát už si k ní čuchnul skrz pletivo, ale na bližší seznámení to bude přece jen chtít podstatně víc času.

Pavel Steiner          

Další povídání o Matějovi, Pifovi a kočce Sally najdete na stránkách Pavla Steinera.

Nabídka pejsků z Azylu PES v Krásném Lese
Pejsci se nacházejí v soukromém útulku pro psy Azyl Pes v Krásném lese u Frýdlantu (severní Čechy). Adresa zařízení je Krásný les 3, p. Dolní Řasnice, telefon 482 341 218. Všichni pejskové jsou veterinárně ošetření a vakcinovaní, manželé Nedbalovi zájemce o pejsky pečlivě prověřují, nechtějí totiž, aby se jejich svěřenci dostali do špatných rukou (psí zápasy aj) - více i s obrázky se dozvíte v úterních PET.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata