PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Očkování 'venkovních' koček (M.Šmídová)
 
9.12.PSI
Výcvik poslušnosti (Pavel Steiner)
3.12.PSI
Kazan (Ivana Jirková)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PSI
Výcvik poslušnosti

Nový pejsek z útulku se už u nás docela zabydlel. Nakonec dostal jméno "Indy", holky se na něm shodly a nám klukům už v podstatě nedaly šanci :-). Pejsek už na jméno začíná slyšet a dá se přivolat. V Praze chodí na vycházkách ještě většinou na vodítku a učíme ho zastavovat na okraji chodníku před přecházením ulice.

Zpočátku to bylo dost obtížné, Indy běhá po chodníku jak motorová myš, čumáček u země a nohy mu jen kmitají. Však také samonavíjecí vodítko dostává dost zabrat. Na procházku se Indy vždycky moc těší a po vypuštění ze dveří skáče všemi čtyřmi do vzduchu. Pak přiběhne a nechá se připnout na vodítko. Poprvé jsme ho pustili volně bez vodítka po čtrnácti dnech.
Indy na gauči (13 kB)
Byli jsme o víkendu na chatě a ta je v lese kus od silnice, takže nehrozí takové nebezpečí od projíždějících aut jako v Praze. Indy se držel na dohled od chaty a na zavolání nebo písknutí většinou hned přiběhl. V sobotu jsme ho šli představit k jednomu sousedovi dole v osadě. Když jsme se vraceli, odjížděl právě jiný soused - Matěj po cestě autem.
Jana zavolala Indyho k sobě a přidržela ho, než auto zmizelo za horizontem. Pak ho pustila. Indy okamžitě vypálil dopředu jak neřízená střela a taky zmizel za horizontem. Volali jsme, pískali, všechno marně. Když jsme vyšli na horizont, Indy už se vracel zpátky od parkoviště. Auto v zubech nenesl :-), jen doufám, že si ho někde nezahrabal :-))).
Měli jsme taky trošku obavy z myslivců, oni mají totiž právě teď "své dny" :-/ a střílejí po všem, co se hýbe. Naštěstí jsme žádného nepotkali. Navíc doufám, že střízlivý myslivec nebude střílet na malého pejska se zářivě červeným obojkem. A ožralý střelec zase při Indyho rychlosti určitě nestihne zamířit. To by si spíš mohl pažbou vyrazit zuby, jak Indy kličkuje :-).
Odpoledne jsme šli navštívit další sousedy dolů do údolí. Indy neznal cestu a tak se držel docela blízko u nás. Když jsme sešli na cestu, vedoucí ke studánce, Indy vyrazil vpřed. Je tam křižovatka několika cest, Indy to bez rozmýšlení napálil po jedné z nich a zmizel za zatáčkou. Po chvilce už se vracel, od křižovatky jen mrknul okem po nás a vyrazil po další cestě. Když jsme došli ke křižovatce a odbočili správným směrem, měl Indy prozkoumané už všechny čtyři cesty na vzdálenost nejmíň sto metrů.
Soused Láďa na své chatě nebyl, byl tu jen jeho syn s kamarády a právě zpracovávali kýbl natrhaných šípků na víno. Měli tu také Broka, jejich nového pejska. Je to vlastně ještě štěně (rasa Horákův laboratorní pes), i když dvakrát větší než Indy. Pejskové se chvíli honili po zahradě až tráva lítala, naštěstí teď na podzim už je úroda sklizená.
Večer jsme připravili a ukázali Indymu pelíšek na spaní po Pifovi. Uložil se na něj, ale pak se přesunul blíž k topení a k naší posteli. Když jsme se ráno vzbudili, zjistila Jana, že Indy leží vedle ní na posteli. Šikovnej pejsek :-), ani se nezeptal na dovolení. No, asi nás nechtěl budit :-).
V neděli po obědě jsme začali balit a odnášet věci do auta. Indy byl sice puštěný na volno, ale moc se od chaty nevzdaloval. Asi měl obavy, abychom ho tam nenechali. A tak to má být, pejsek si vždycky musí hlídat své páníčky a ne naopak.

Pavel Steiner          

Další povídání o Matějovi, Pifovi, Indim a kočce Sally najdete na stránkách Pavla Steinera.

Nabídka pejsků z Azylu PES v Krásném Lese
Pejsci se nacházejí v soukromém útulku pro psy Azyl Pes v Krásném lese u Frýdlantu (severní Čechy). Adresa zařízení je Krásný les 3, p. Dolní Řasnice, telefon 482 341 218. Všichni pejskové jsou veterinárně ošetření a vakcinovaní, manželé Nedbalovi zájemce o pejsky pečlivě prověřují, nechtějí totiž, aby se jejich svěřenci dostali do špatných rukou (psí zápasy aj) - více i s obrázky se dozvíte v úterních PET.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata