PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Čárlínka a první sníh (Renata V.)
 
23.12.PSI
Na procházce (Pavel Steiner)
10.12.PTÁCI
Opeřený budík (Pavel Steiner)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002 a 2003

PSI
Na procházce

Nikdy jsem nemohl pochopit paničky vláčející na konci vodítka malou ňafající samonasírací bestii. Domácí mazlíček, jinak líný kanapový povaleč, se totiž na procházce mění v zuřivého hlídače a snaží se napadnout vše, co se mu jen trochu přiblíží :-/.

Snad je to z obavy, aby mu někdo neukradl paničku, protože pak by mazlíček netrefil sám domů :-).
Tenhle poněkud drsnější úvod bych si normálně nedovolil napsat, kdybych se v popisované situaci neocitl sám na místě oné paničky. Na jedné z prvních procházek se totiž náš Indy tak vžil do role samonasírací bestie, že nám bude trvat nějakou dobu, než ho to odnaučíme.
Indi číhá (13 kB)
Pes na vodítku se totiž chová vůči svému okolí naprosto odlišně, než pes volně ložený. Jenže Indy se ještě nenaučil dokonale respektovat hranici mezi chodníkem a silnicí, takže to budeme muset nějakou dobu vydržet.
Musím také zdůraznit jednu důležitou vlastnost našeho nového pejska, totiž bezmeznou zvědavost. Jakmile Indy zahlédne třeba jen koutkem oka jakéhokoliv pejska, ihned se pokouší o bližší seznámení. Někdy pak nastávají také dost kuriózní situace.
Například tato: Během večerní procházky Indy očuchával u země sloupek plotu s asi metrovou podezdívkou, když se nad ním ve tmě něco pohnulo. Indy okamžitě vystartoval, vyskočil nahoru na podezdívku a prostrčil hlavu skrz mříže plotu. Vzápětí zjistil, že zírá přímo do očí statnému rotvajlerovi :-).
Naštěstí byl rotvajler stejně překvapený jako Indy :o) a než se stačil vzpamatovat, Indy už byl zase zpátky na zemi.
Jindy zase jsem odpoledne venčil babičku a Indyho na klasické trase kolem školky a samoobsluhy. Na zpáteční cestě jsme u paneláku potkali obtloustlého pána s volně loženým jezevčíkem. Blížili se proti nám po chodníku, když si jezevčík všiml Indyho a mírně zrychlil. Pána to nechalo v klidu.
Jezevčík přiběhl až k nám a zavrčel. Indy se naježil a taky zavrčel. Vzápětí se strhla rvačka. Vířící psí klubko podrazilo babičce nohy, až si sedla na chodník. Já se jednou rukou pokoušel zvednout babičku zase na nohy a druhou stáhnout Indyho k sobě. Přítrž tomu učinil až majitel jezevčíka, který mezi psy hrábnul.
Zvedl svého psa do výšky a s omluvami tu ňafající a zuby cvakající bestii odnášel domů. Právě včas, neboť Indy ve rvačce zrovna začal získávat převahu.
Babička karambol přežila bez úhony a já se jen divil, co můžou způsobit dva malí, sotva desetikiloví pejskové :-).

Pavel Steiner          

Další povídání o Matějovi, Pifovi, Indim a kočce Sally najdete na stránkách Pavla Steinera.

Přeji Všem (i zvířátkům) klidné vánoce, bohatého Ježíška a hodně štěstí a zdraví v novém roce - 2004 !
Ferda          

Omlouvám se čtenářům PET, že PET minulý týden nevycházely - měl jsem zase nemocný počítač :-(. Z už zjištěného důvodu se mi letos podruhé smazal systémový disk, tentokrát jsem ale o archivy Dumky a PET nepřišel (to se stalo minule). Potřeboval jsem uvést do chodu počítač a všechny používané programy. Už vše bude v pořádku a protože jsem přišel na to, co to způsobuje, budu se snažit se vyvarovat dalších havárií. PET začnou zase vycházet - letos vyjdou už jen v úterky - 23.12. (dnes) a 30.12. Ferda 

Nabídka pejsků z Azylu PES v Krásném Lese
Pejsci se nacházejí v soukromém útulku pro psy Azyl Pes v Krásném lese u Frýdlantu (severní Čechy). Adresa zařízení je Krásný les 3, p. Dolní Řasnice, telefon 482 341 218. Všichni pejskové jsou veterinárně ošetření a vakcinovaní, manželé Nedbalovi zájemce o pejsky pečlivě prověřují, nechtějí totiž, aby se jejich svěřenci dostali do špatných rukou (psí zápasy aj) - více i s obrázky se dozvíte v úterních PET.

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata