PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Jak jsme přišli k naší Išince (Alena)
 
5.4. KYTIČKY
Když se barvy schovávají aneb Orchis anatolica vzácně jinak - orchideje 17 (Lumír O.Hanuš)
23.3. ŽELVY
Láska stěny přelézá ! - druhá část (Marie Crossette)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 a 2005

KYTIČKY
Když se barvy schovávají aneb Orchis anatolica vzácně jinak - orchideje 17
Kde se hnete všechno kvete aneb chvála přírody v Izraeli

Neobvyklá orchidej a nalevo její běžně zbarvená rostlina (14 kB) V povídání o orchidejích v Israeli vyšly zatím tyto díly: 1. Ophrys sphegodes (transhyrcana), 2. Serapias vomeracea, 3. Ophrys lutea (galilaea), 4. Anacamptis pyramidalis, 5. Orchis anatolica, 6. Orchis tridentata, 7. Orchis papilionacea (caspia), 8. Ophrys fuciflora (holoserica), 9. Ophrys bornmülleri, 10. Ophrys carmeli, 11. Orchis galilaea v bílém, 12. Orchis galilaea v růžovém, 13. Orchis galilaea ve žlutém, 14. Orchis galilaea v zeleném, 15. Orchis galilaea ve fialovém, 16. Ophrys israelitica.

Celkový pohled na květenství (14 kB)
Člověk by si řekl - čím mně může příroda ještě překvapit, když narazím na totéž na jiném místě. Zrovna toto jsem si říkal, když jsme s kamarády vyjeli za Jeruzalém do arabské vesnice Abu Goš (křižácké biblické Emauzy) a odtud šli pěšky na terasy za finskou vesnicí Jad Šmóna.
Pohled na květ zepředu (9 kB)

Nádherné výhledy na okolní vršky, skály, lesy a hlavně všude plno květů. Horských rudých tulipánů (ale o těch až někdy jindy) tam bylo tolik, že jsem takové množství v přírodě nikdy před tím neviděl.
Pohled na květ z boku (7 kB)
Překvapení obvykle přichází, když už ho ale naprosto vůbec nečekáte. Digitálním fotoaparátem vytříbené oči, kterýma teď v přírodě registruji i mikrosvět (což jsem dříve jaksi přehlížel), zaregistrovaly známé fialové květy krásné orchideje Orchis anatolica. Fotil jsem ji již mnohokrát a tak mne nijak nepřekvapila, jen jsem jako vždy obdivoval její nádheru.
Pohled na květy shora (11 kB)
Ovšem světlé bílo-růžové květy jsem nemohl přehlédnout ani z dálky. Ejhle jaká barevná mutace této orchideje! Navíc hned vedle rostla její běžná forma. Příroda zjevně chtěla, abych měl srovnání pěkně vedle sebe jako na dlani.
Lidský zivot se skládá z drobných radostí, které penězi nelze vyvážit. Toto je jedna z nich - pokrm pro duši, balzám na oči. Tuto radost jsme si s sebou odnášeli v duši. Náš všední život byl opět o cosi obohacen.
O tuto radost se s vámi mohu podělit alespoň prostřednictvím těchto fotografií.

Lumír Ondřej Hanuš, Jerusalem, Israel          

Poznámka: Originální snímky byly zmenšeny pro publikaci na Internetu.

Ještě jeden pohled na neobvyklou krásu (15 kB)

Upozorňuji čtenáře PET, že PET v týdnu od 28.března do 1.dubna 2005 nevycházeli - jeli jsme na dovolenou :-).
Pro čtenáře (hlavně ty novější)  zde byla útěcha v podobě archivů z let 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 a letošní - 2005 a samozřejmě i čas pro zasílání Vašich příspěvků pro PET :-)


Hledá se domov pro střapaté štěně
OS podbrdsko hledá domov pro roztomilé 3-měsíční štěně, huňatého plavohnědého křížence, který bude v dospělosti zřejmě velkého vzrůstu. Tomík bydlí aktuálně v kotci se svými staršími bratry, ale v bytě by si zvykl také. Je milý, hravý a potřebuje někoho, kdo by se mu individuálně věnoval. Vakcinovaný, čipovaný. Foto a podrobnější charakteristika. Znáte někoho, kdo by měl o Tomíka zájem? Ozvěte s Báře, tel. 603 363 315, email.

Důra (12 kB)
Prosíme, pomozte při hledání Důry!
Dne 16.11. se nám v Děčíně ztratila 2,5 letá fenka křížence německého hladkosrstého ohaře. Je černá s šedými znaky. Slyší na jméno Důra.
Přestože jsme ji celá rodina i naši kamarádi intenzivně hledali do 21.11. (pak už jsme se museli vrátit domů, bydlíme na Šumavě) v Děčíně a okolí, byli jsme neúspěšní. Pohybovali jsme se na místech, kde byla údajně viděna ve středu a to v okolí Žlebů. Dost jsme se spoléhali na to, že když máme s sebou její matku a další naši fenku, podaří se nám ji najít.
Je velmi pravděpodobné, že v té době už byla někým nalezena.
Důra bohužel nemá ani tetování ani čip, protože není čistokrevná. K lidem je přátelská, na psy je zvyklá, žije ve společnosti našich dalších tří psů. Zpočátku byla pravděpodobně vyděšená z města, na které není zvyklá, ale předpokládáme, že když se uklidnila, vyhledala lidskou společnost.
Pokud byste ji uviděli nebo se dozvěděli o nálezu fenky odpovídající popisu, dejte prosím vědět na tel. 602 270 627 (Toncarová) nebo 603 530 604 (Toncar).
Moc děkujeme za ochotu a pomoc.
S pozdravem Ženíškovi, majitelé Důry          

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata