PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Jak si nás vybrala NAŠE Mína :-) (Iris) / 6. výroční zpráva o mé člověčici (kočka Penelopa) / Mrnísek II. (Lenka Prokešová) / Naléhavá výzva za šlechtu z Panské zahrady ! (Markéta) / Hlášení vojína Prtína (kočička Prtínek) / Za Prtínem - Generál Prtín - in memoriam (Milan D.) / Za Amíčkem (M. Šmídová) / Velice moc hledáme nové domovy (Michaela J.) / Gandalf se měří (Zuzana W.) / Deník koček z Palmovky - koťata (Jana Pištěková) / Útok na TV (kočka Penelopa) / Já to nechápu - Ajdička (M.Šmídová) / Panská zahrada – suma sumárum (M.Matějková)
 
14.3. VEČERNÍČEK
Madla a Ťap - dopis Radě ČT (Ferda)
17.1. ŽELVY
Želvičky oslavily první rok - část druhá (Marie Crossette)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 a 2007

Hledání v PET
 

VEČERNÍČEK
Madla a Ťap - dopis Radě ČT

Madla (13 kB) V neděli 11.3.2007 jsem při čtení zpráv na serveru iDnes narazil za článek, který mne donutil napsat Radě ČT. Píše se v něm, že Českomoravská myslivecká jednota (ČMMJ) kritizuje zobrazení myslivce ve Večerníčku Madla a Ťap od Václava Chaloupka a žádá, aby 12. díl nebyl příště vysílán. Dopis, který jsem radě zaslal, zde uveřejňuji. Včera jsem ho poslal i tiskovému mluvčímu ČT, ČMMJ a autorům žádosti o cenzuru, v kopii pak Syndikátu novinářů ČR.

Vážená Rado ČT,

jsem pobouřen nepřiměřenou reakcí myslivců na středeční vysílání Večerníčku "Madla a Ťap" (12., předposlední díl), který jsem se svými dcerami sledoval. Reakce myslivců byly popsány například na serveru iDnes. Spíše se ztotočňuji s většinou názorů čtenářů iDnes.

Myslím si, že pan Chaloupek dělá svoji práci dobře a že ve středečním (předposledním, 12.) dílu vyjádřil i mé mínění o problémových myslivcích. Chápu, že se jedná o minoritní projev mezi myslivci, ale proto není možné zavírat oči před podobnými jevy, které byly popsány v reakcí, pana MVDr. Bláhy na stránkách ČT. Je nutné takové věci v rozumné míře zveřejňovat a přispívat tím alespoň k výchově mladé generace v duchu ochrany přírody. Záporný obrázek, který o myslivcích i já mám, nejde odstarnit cenzurou, ale výchovou ve vlastních řadách a spoluprací myslivců s ochránci přírody, o čemž svědčí jejich společná akce s ochranou šelem).

Doufám, že se Česká televize nesníží k cenzuře, která je u České televize obvyklá zatím jen u politických pořadů a redaktorů, a repríza Večerníčku "Madla a Ťap" bude příště i s 12. dílem.

S pozdravem zůstává

Ferda Šedivák          

Jak víte :-), mým zájmem jsou menší kočky (kočkovité šelmy), než je rys :o), ale Ťap byl úžasnej :-D.
Ťap (8 kB)

Pochopil bych od ČMMJ reakci, která by se od myslivce, střílejícího na rysy distancovala a vysvětlovala, že tento typ myslivců se v ČMMJ již nevyskytuje. Jak se zdá z histerické reakce, bohužel tomu tak není a v ČMMJ stále přetrvává "starý duch" :-(.
Mým snem je, abych při nějaké n-té repríze případně svým vnoučatům mohl vysvětlovat, že takoví myslivci už nejsou a že to byl okrajový jev, přetrvávající jen u nás z minulého století...

Od neděle přibyl na Webu České televize ještě dopis MUDr. Miroslava Šuty (pod reakcí MVDr. Jaromíra Bláhy, na který odkazuje můj výše publikovaný dopis Radě ČT), ve kterém je i zdrojový odkaz na dopis Českomoravské myslivecké jednoty České televizi, kde jsou uvedeny i kontatky na ztěžovatele (MAILy i telefonní čísla).

Myslím si, že by Českomoravská myslivecká jednota měla znát názor veřejnosti a nejen svých členů, stejně tak i Rada ČT, hlavně pokud jste jejími koncesionáři. Z minulosti je zřejmé, že pokud se o něčem nebude mluvit a naopak se bude o tom mluvit zakozovat, problém se nevyřeší. Doporučuji Vám, pokud jste zniňovaný díl viděli, napiště svůj názor, ať už je jakýkoli. Ostatně podle další zprávy, Rada ČT neví, co s protestem myslivců proti Večerníčku.

Nerad bych se dočkal, že 12. díl Madly a Ťapa budu svým vnoučatům pouštět třeba z DVD-čka, jako jsem si kdysi z audio-kazety pouštěl zakázaného Hutku, Třešňáka nebo Mertu.

Ferda          

Fotky byly převzaty ze stránek České televize - Večerníček Madla a Ťap
P.S.: Pro dokreslení jsem od jednoho čtenáře dostal link na loňské (2006) zprávy TV Nova ze Slovensk, kde 20.prosince ukazivali, jak
Myslivec skandálně zastřelil rysa. Pravda, byl to myslivec Slovenský, ale... Nabízím Vám od stejného čtenáře i link na diskusní fórum, která se poté rozpoutala ma serveru www.selmy.cz.

Ťap a Madla (23 kB)

 
 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata