Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
7.9. Macek
Minule bylo:
4.9. Snídaně s Dumkou
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Macek

Macek - kocour jak má být (7 kB)

Né, nebojte se, nezabrousíme do politiky - nebude se jednat o MUDr. Macka, ale o někoho nesrovnatelně chytřejšího a čestnějšího - pravého a jak je vidět i krásného kocoura.

O víkendu u nás totiž byli na návštěvě švagr se ženou a dětmi - Terezkou a Kubou. Účel návštěvy byl jednoduchý - po jejich kocourovi Mackovi, který se předloni zatoulal, zbyl krásný proutěný koš (o něm až zítra, 8.9.), který bude používat Dumka, aby při jízdě autem nemohla řídit... Vždycky se o to pokouší :-), ale zatím jsme ji s Beruškou za volat nepustili.
Macek byl nalezenec - našli ho coby asi dvouměsíční kotě u popelnic. Byl vychrtlý, špinavý a hladový. Přišlo jim ho líto - už proto, že v tu dobu měli doma 3-letou dceru (Terezku).
Macek vyrůstal společně s Terezkou, která ho tahala, bouchala a muchlovala - no jak to malé děti umí... Macek od ní všechno bez protestů snášel, a když už to nemohl vydržet, utekl na nějaké místo (většinou vyvýšené), kam Terezka nedosáhla. Macek si brousí drápky (6 kB)
Švagr s rodinou bydlí ve Strašnicích, a protože byl Macek kocour se vším všady - pouštěli ho v Praze na starém sídlišti ven na toulky. Na své výlety si ve svém kotěcím věku velice zvykl a později je důrazně vyžadoval.
Vždycky o víkendu s ním všichni vyjeli na chatu poblíž Sedlčan. Tam měl Macek druhý revír - nejen lovící, ale i kočičí... Pokaždé velice těžce nesl, když se po celých prázdninách strávených na chatě musel zase vracet do Prahy.
No a jednou, asi před dvěma roky, se ze svých toulek po Praze už bohužel nevrátil...