Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
27.10.
Krátká zpráva z výstavy koček + jeden příběh... (VS)

Minule bylo:
26.10.
Ještě jednou škrábadla (Tomáš Kubín, Vladimir Smejkal)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Krátká zpráva z výstavy koček + jeden příběh...

Dumka jdoucí (8 kB) Vystava Prazskeho spolku ochrancu zvirat dopadla bezvadne: umistili jsme 3/4 zvirat (cca 120) z vystavenych cca 170 kocicek, prislo tam cca 1000 lidi a mame z toho velmi dobry pocit - zatim nejlepsi vystava ! I TV Nova to dala do hlavních zpráv, ačkoliv jsme tam žádné kočky nezabíjeli :-)). Byl to ale pekny zahul.

A nyní (smutnou) story (se šťastným koncem)

Kromě opuštěných a týraných kočiček přišel na výstavu pán s krásným, velkým (asi 6-7 kg) kastrovaným a očkovaným kocourem. Tvářil se velmi smutně a na moji otázku, kde k tomu kocourovi přišel, řekl, že je jeho. Musí se jej zbavit, protože jeho manželka má alergii.

Moc se mi to nezdálo, pán se tvářil smutně, tak jsem mu navrhl, ať se zbaví manželky...
Poté jsem mu povykládal příběh, jak nám v útulku umřel starší kocour žalem poté, co mu zemřela majitelka (to u koček nečekáte, majitelé psů, co ?). Pán výrazně zesmutněl a vyprávěl mi, jak s kocourem chodí ven na vodítku. Tak jsme jej ještě chvíli rozebírali a on začal říkat zájemcům, že se kocour do rodiny nehodí a že není vhodný k dětem. K večeru s ním zase odešel, aby to ještě doma zkusil. Přes všechny krádně umístěná zvířátka mi z toho je ještě teď docela smutno.
Nechtěl bych se dostat do situace, kdy bych musel takto volit. A pokud ano, měl bych na paměti, že jednoho dne může dotyčná do jiného útulku šoupnout i mne.
VS