Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
29.12.
Kočičí potřeba (Dáša Fűrbacherová)

Minule bylo:
28.12.
Kočky sledují reklamu (Frantisek Prokop)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Kočičí potřeba

Červenkovic kotě (18 kB) Jsme dlouholetí kočkomilové a v současné době máme doma 3 kočičky a denně krmíme dalších 11 koček tulaček na stavbě rodinného domku za Prahou.Naše kočky byly vždy nalezenci kterým lidé a děti ublížili, kočky poražené autem atd. Všechny do jednoho se naučili chodit na truhlík, dávali sme tam nejprve písek, pak hobliny a v současné době umělohmotný rošt a na něm noviny.jekmile udělali z kraje paseku doma, chytla jsem je za kůži za krk vymáchala jsem jim v loužičce čumáček za křiku fuj hambáři atd a plácnutím na zadek. Všechny se okamžitě naučily chodit na truhlík.I když mám zkušenost, že jakmile se kočkám ukáže místo kde mohou hrabat automaticky jdou na záchod na toto místo. Počůrané místo je třeba kromě umytí saponátem i následně umýt nějakým dezinfekčním prostředkem který překryje pach moči který my už po umytí necítíme, ale kočky ano a vytrvale ona místa navštěvují. Používali jsme chloramín, ale asi fungují stejně dobře i jiné prostředky.

Vím že je to problém ale budete muset vytrvat a Karolínu občas i seřvat a eventuelně ji potrestat a protěžovat a uklidňovat Emu. Také jsem slyšela ale nemám to ověřené, že kočky velmi přitahuje kozlík lékařský a že se má dát pár kapek na místo kam chceme aby kočky chodily.

Dáša Fűrbacherová