PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Strach ze zvířat (Marie Crossette) / Operace Kissinky (M.Šmídová)
 
3.10. ČMELÁCI
Čmeláci v okolí Jeruzaléma III. (Lumír O.Hanuš)
2.10. ČMELÁCI
Čmeláci v okolí Jeruzaléma II. (Lumír O.Hanuš)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001 a 2002

ČMELÁCI
Čmeláci v okolí Jeruzaléma III.

Pokračování vyprávění, které začlo v úterý a včera mělo druhý díl - o čmelácích s pěknou fotografickou přílohou.

Čmelák na květu Cistus incanus zezadu (10 kB) Podtrženo a sečteno - zjišťuji, že se přímého kontaktu se čmelákem bojím a tak je raději pozoruji z povzdálí. Nejsem přece vlha pestrá (Merops apiaster L.), která si na čmelákovi občas smlsne (ale o té jsem zde již kdysi psal).
Čmelák na květu Ballata undulate z levé strany (7 kB)
Čmelák na květu Ballata undulate z pravé strany (8 kB)

Čmeláci jsou blízcí příbuzní včel. Patří spolu s nimi mezi nejvýznamnější opylovače, kteří zabezpečuji reprodukci mnoha divoce rostoucích a kulturních rostlin.
Nejlépe se mi čmeláci fotografovali na fialov?ý?ch květech "zaječího pysku". Je velmi zajímavé pozorovat, jak si čmelák zavřen?ý "pysk" rozevře, pěkně si tam vleze a již mlsá. Mlsá a mlsá a přitom take myslí na své potomky - tedy alespoň ten čmelák (či čmelačka?), kter?ý? je k tomuto účelu určen. A tak jsem fotografoval a fotografoval. Z kupy záběrů se již dá něco vybrat.
Jsem laik a tak různé druhy čmeláků nerozeznám. Takže jsem fotografoval čmeláky žluto-oranžovo-bíle pásované. V jednom údolí jsem take narazil na jakéhosi řekněme černobílého čmeláka a tak jsem usoudil, že jich je v okolí Jeruzaléma vice jak jeden druh.
Nakonec posuďte ze snímků sami.

Lumír Ondřej Hanuš, Jeruzalém, Israel          

Poznámka: Originální snímky byly zmenšeny pro publikaci na Internetu.

Čmelák na květu Cistus incanus zepředu (12 kB)

Jsem šestiletá fenka Zorina,
ze tří čtvrtin německá ovčačka, menšího vzrůstu. Jsem hodná a poslušná, hlídala jsem dům, ale zemřel mi pán :-( a sama být nemohu. Hledám nový domov - nejlépe někde v domku se zahradou. Pokud máte zájem mě adoptovat, zavolejte, prosím, na pražské telefonní číslo 241741666 nebo na mobil 723952991 - Záviškovi.

Nalezená fenka - ovčačka,
drobnějšího vzrůstu, která marně čekala na svého pána nebo asi spíše paničku (má raději ženské) poblíž Starého Vestce, v budce u autobusové zastávky. Je to neagresivní pes, velmi milý, jednoznačně s ní bylo dobře zacházeno, ale nemá ráda kočky (což jí promineme). Pokud by náhodou některý čtenář PET věděl, že někdo ji hledá, bylo by to báječné. Bylo by dobré i kdyby někdo se jí chtěl ujmout a vytvořit ji hezký domov. Zájemci, pište prosím na adresu PET. Blanka

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata