PET PET - zvířátka a domácí mazlíčci
Pro domácí mazlíčky a všechna jiná zvířátka (kromě koček) jsou zde PET, které byly věnovány Ferdově kočce Dumce k jejím prvním narozeninám. Měl by tímto být vytvořen prostor i ostatním zvířátkům. Vychází vždy, když je o čem psát :-), především pokud někdo ze čtenářů něco zajímavého napíše do redakce PET nebo Ferdovi
V Dumce si dnes přečtete:  Černobílé povídání (Jana Oščádalová)
 
26.11. PSI
Pejsci k okamžitému odběru! (PiKiS)
21.11. PSI
Ferda má už jeden rok (George Švehla)
Letošní archiv PET,
archiv 1999, 2000, 2001 a 2002

Omlouvám se čtenářům PET a Dumky, ale tento týden vyjde v Dumce pouze jeden příspěvek, a to ve středu 27.11.2002. V PET vychází tento týden také jedno povídání - a to dnes 26.11.2002 - doporučuji! Od úterý 3.12.2002 by měly PET i Dumka vycházet v obvyklé periodicitě.
Pro čtenáře (hlavně ty novější)  mám útěchu v podobě archivů z let 1999, 2000, 2001 a letošní - 2002. Pro Vás, kteří archivy už znáte mám návrh, ať PET pošlete nějaké vyprávění o Vašich pet :-). Můžete posílat i obrázky, ale Ty raději na pet-pet@seznam.cz - je tam schránka 20 MB, tak doufám, že se mi behěm týdne nepřeplní :-), jako by se to mohlo stát na Volným :-/. Na Vaše povídání se těší Ferda

PSI
Pejsci k okamžitému odběru!

Magda hlída psí rodinku (7 kB) Nemám bohužel žádné hezké zprávy a povídání o našich kočkách, protože se již řadu měsíců zmítám v neřešitelných problémech a ani nemám chuť a sílu (psychickou) něco milého napsat.

Teď ale píšu s prosbou o pomoc, ale opravdu si nevím dost dobře sama rady.
Valná hromada 10-ti štěňat - pejsků (8 kB)
V únoru jsem lamentovala, že naše Kora se hárá a že asi bude mít štěňata. Kolem ní se začal příliš motat Rex, což bylo varovné znamení. Hlídali jsme tedy bedlivě, aby k ničemu "nepřístojnému" nedošlo, po měsíci jsme se zatěšili, protože bylo vše v naprostém pořádku.
Vpravo je za pohrmu zodpovědný otec - Rex (8 kB)
V březnu pak oslavila naše Kora své první narozeniny. To, že umíme uhlídat oba hafany nás natolik ukolébalo, že další hárání nás už nemohlo vůbec překvapit. O překvapení se ale postarala Kora...
Korynka je vzorná matka (7 kB)
Nevím jak to dělala, ale (kromě velké žravosti a mohutnění - to jsme připisovali té dobré stravě) na ní nebylo vůbec nic poznat. A pak koncem srpna jsem se pořádně na ni zadívala za bílého dne a byl to šok (stalo se to, když se hárala koncem školního roku podruhé a tentokráte si náš pan Rex pořádně užil). Zjistila jsem, že má jakési divné břicho - předtím akorát vypadala mohutnější, což jsme připisovali tomu, že pořád něco žere...
No a po týdnu (přesně v noci z 28. na 29. srpna si v ohradě na zahradě jen tak porodila dvě štěňata do dolíku, který si vyhrabala a upravila. Magda zrovna šla pro Koru a Rexe, že je půjde vyvenčit kolem 10 večer a pak je dá na noc do garáže, v ohradě uslyšela jakési kňourání a objevila čerstvě narozené pejsky...
Přemístily jsme je i s jejich rodiči do garáže, Rex byl úplně vyplašený a zbaběle zalezl do kotelny. No a Kora si začala přivádět na svět další potomky a asi kolem jedné hodiny ranní jich bylo celkem 10. Bylo to zajímavé, jak si psinda vedla profesionálně, všichni pejsci byli velcí, žádný nebožák.
Magda a štěně pozorující lva (10 kB)
Hned od dalšího dne jsem začala zjišťovat zájemce o pejsky (7 psů a 3 psí holky), když ale nastal říjen, všichni zájemci odřekli :-(.
Pouze náhodou se nám podařilo jednoho pejska dát do velmi dobrých rukou, ostatní žerou a rostou a dělají nepořádky a pořád spolu válčí.
Posílám naskenovaná psiska v různém stádiu věku.
No není to štěně roztomilé? (8 kB)
Hrozně bych potřebovala, aby se našli lidé, kterým by nevadilo mít štěňata - křížence, oba rodiče jsou moc hezcí, pejsci jsou společenští, ale i dovedou zavrčet a pořádně zaštěkat. Akorát by potřebovali čím jak nejdříve najít nové páníčky. Budou určitě odolní proti zimě, většina začíná mít podobný kožich, jako Rex.
Dávala jsem různé inzeráty ohledně darování pejsků, úspěšnost byla ale mizivá, podařili se umístit do dobrých rukou pouze dva psíci :-(. Na plakátcích - inzerátech jsem totiž měla lístečky s číslem mobilu, pokud někdo volal, ozval se hluchý ukradený telefon. Teprve pár dní mám opět mobil i s původním číslem, ztratili jsme všichni ale dost času (opravdu rostou jako z vody a měli by si už zvykat na nové páníčky).
Dlouho jsem otálela s tím, abych psala do PET, ale chytám se už každé možnosti psy nabídnout, protože začíná být pro mně neudržitelné je pořádně krmit, už teď to začíná být na můj úkor, jenže mi skromnější strava neublíží.
V současné době žijeme s Magdou se smečkou psů, kteří nás za chvíli asi slupnou k večeři :-). Protože hrozně rychle rostou, poničili (rozbořili) ohradu, ve které měli přes den pobývat venku a teď musí být po dobu, kdy jsme ve škole, zavření v garáži. Garáž vystýláme různými novinami a papíry a několikrát denně zcela gruntujeme, moji známíí nám nosí denní tisk, Zlaté stránky a různé prospekty.
Kdyby někdo měl zájem, klidně bych psisko doručila osobně, i kdyby to bylo někde na Šumavu, prostě kamkoliv. Budu mít jednotlivé fotky pejsků, ale až koncem týdne, i s jejich mírami.
Zájemci o krásný pejsky nechť se obrací na MAIL spkfig@sps-karvina.cz či na telefonní číslo 603515469.

PiKiS z Kocourkova          

Štěňata odpočívají (13 kB)

Nabízíme štěnata,
vhodná ke hlídání, k domku na zahradu, narozena 28. srpna 2002
Matka: německý ovčák (Cora); Otec: vlčí špic (Rex)
Pejsci: corexové (3 holčičky a 7 chlapečků) - jsou roztomilí - viz povídání s fotkama v PET.
Případné další informace na tel. 603515469 nebo e-mail: spkfig@sps-karvina.cz
Neuhlídali jsme je a teď máme velké starosti :-/.
Nechcete mne? Budu dobrý a spolehlivý kamarád! (12 kB)

Jsem šestiletá fenka Zorina,
ze tří čtvrtin německá ovčačka, menšího vzrůstu. Jsem hodná a poslušná, hlídala jsem dům, ale zemřel mi pán :-( a sama být nemohu. Hledám nový domov - nejlépe někde v domku se zahradou. Pokud máte zájem mě adoptovat, zavolejte, prosím, na pražské telefonní číslo 241741666 nebo na mobil 723952991 - Záviškovi.

Nalezená fenka - ovčačka,
drobnějšího vzrůstu, která marně čekala na svého pána nebo asi spíše paničku (má raději ženské) poblíž Starého Vestce, v budce u autobusové zastávky. Je to neagresivní pes, velmi milý, jednoznačně s ní bylo dobře zacházeno, ale nemá ráda kočky (což jí promineme). Pokud by náhodou některý čtenář PET věděl, že někdo ji hledá, bylo by to báječné. Bylo by dobré i kdyby někdo se jí chtěl ujmout a vytvořit ji hezký domov. Zájemci, pište prosím na adresu PET. Blanka

 

 
    Jste     čtenář(ka) PET od spuštění počítadla dne 9.5.2000.
Počet přístupů na stránku zjišťuje WEBovský počítadlo
  Zvířátka a domácí mazlíčci Odkazy na PET a Dumku pro jiné WWW stránky Kočky a koťata