Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
25.8. Cesta do nového domova
Minule bylo:
24.8. Poslední chvilky ve "starém" domově
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Cesta do nového domova

Takže potom, co jsme dostali oba důležité papíry, kterými jsem se už chlubil - rodného listu (27 kB) a poučení pro začátečníky (46 kB), jsme s Beruškou (moje žena) a Dumkou, zabalenou tentokrát pro změnu do mého svetru, nasedli do auta a chystali se k odjezdu. Balící svetr byl nutný, protože Dumka byla po koupeli, venku pršelo a vůbec bylo poměrně studeno... Dumka v mém ručníku a svetru (7 kB)
No pravda, pro jistotu jsme před svetrem použili k "předbalení" ještě ručník - jeden z našich předešlých kocourů měl panický strach z cestování autem, který se projevoval tím, že dostal záchvat třesavky a poté vše bez milosti zkropil. Nechtěli jsme riskovat, že budu muset několikrát prát svůj oblíbený svetr, abych ho mohl nosit, a hlavně jsme měli snahu zabránit kotěcímu křtu auta zapůjčeného nám rodiči... Dalším argumentem pro to, že byla použita moje část oděvu bylo i to, že já jsem byl vybrán, abych Dumíka hlídal a držel a vše co s tím souvisí.

Beruška pak měla za úkol nás bezpečně, rychle a hlavně klidně dovézt až domů. Cesta ze které jsme měli trochu strach probíhala napínavě. Už za pět minut Dumce nestačilo jen sledovat krajinu z mého klínu a svetru - chtěla se podívat sama, jak vypadá nový svět. Chvíli jsme spolu zápasili (já měl mírnou převahu), ale pak jsem se nechal přeprat a kotě vylezlo (10 kB) z dočasného pelíšku... Dumka na zadním sedadle (7 kB)
Nejdřív nejistě očichávala okolí zadního sedadla a nakonec si vybrala Beruščin baťůžek. Vyšplhala se na něj a nehledíc na různé cloumání auta pozorovala okolí (31 kB).
Po pěti minutách si uvědomila, že pořádně neprozkoumala okolí, takže se dala na pochod po zadním sedadle auta. Řidiče (vlastně řidičku) jsem bránil ve vlastním zájmu vší silou, aby se mohla plně věnovat řízení, takže se Dumka vydala na zadní okno auta.
Hned, jakmile ji Beruška zahlédla ve zpětném zrcátku, jsem dostal vynadáno, že se o ni vůbec nestarám a že spadne a že se určitě bojí a že ... a že zastaví a budu řídit já, když ani tak jednoduchej úkol nezvládám. Snažil jsem se mírně diskutovat. Argumenty, že když zkoumá, nemá čas se bát a přemýšlet o tom, že by se strachy vyčůrala, však nepomáhaly. Takže jsem se rychle zastyděl, a protože jsem nechtěl řídit, začal jsem Dumku umravňovat a zase ji zabalil do ručníku a svetru.