Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
28.8. Válečník
Minule bylo:
27.8. První den v novém domově
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Válečník

Válečník (5 kB) Dumka se už v novém domově dost zabydluje. Lákají ji prostory, do kterých často nemůže a kde jsou koberce... Přechází z koberců na lino s jistou dávkou utrpení - hlavně když se probudí a je nucena přejít na studenější podlahu...

Protože je to ještě kotě, většinu dne naštěstí prospí. (No vlastně, pokud si tak vzpomínám, naši kocouři spali taky velkou většinu dne a někdy i noci... Prostě šelmy - buď loví (mláďata si místo toho hrajou) nebo spí.) Nejdříve spí velice způsobně - jak to kočky dělají - zamotaná do klubíčka. Když jí spaní v klubíčku začne nudit a je teplo, rozvaluje se v různých polohách. A když chce vstávat protahuje se jak široká, tak dlouhá. Dumka spí na lopatce (9 kB)
Jak vidíte na obrázku, dokáže usnout i uprostřed hry - to objevila skvělou hračku v podobě lopatky a smetáčku. Lopatka ji je tak akorát - různě se jí snažila okusovat a pak... Spala jako zabitá.
Jsou to pro ní asi dost náročné chvíle, kdy poznává nové prostředí a snaží se porozumnět věcem, kterých byl u kočky ušetřena. Dumka spící pod stolem (5 kB)
Když se pak Dumka probudila koukala jako by spadla přinejmenším z hrušky, kde to tentokrát spala...