Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
14.9. První dopis Dumce (Mája a Sára)
Minule bylo:
11.9. Kotě Adélka (Helga Augustinská)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

První dopis Dumce...

Milá Dumko,

Vítáme tě mezi námi kočkami. Jsme dvě roztomilé (jak jinak ) kočky . Původ máme sice sporný, neboť jsme se "našly" opuštěné pod jedním brněnským panelákem ještě co by 14 – ti denní koťata. Měly jsme však kliku, takže již víc než rok vychováváme 2 dospěláky a jednoho, dnes tříletého, caparta. Nutno podotknout, že výchovné úspěchy jsou střídavě oboustranné, tudíž i my musíme občas ustoupit (myši domů nosíme už jen zakousnuté na ukázání). Milá Dumko, je spoustu fíglů, které je třeba pochopit, aby soužití s dvounožci bylo příjemné. Chceme ti teď jeden pro začátek poradit. Dlouho jsme měly problém s příchodem či odchodem z naší společné domácnosti. Je těžké lidem vysvětlit, jak je důležité chodit sem a tam v pětiminutových intervalech (co kdyby se v naší nepřítomnosti dělo něco zajímavého, že?), a to u nás krát dvě. Stále nemohou pochopit jak je báječné přijít jednou předem, pak pro změnu zadem, no a občas oknem. Naše vytrvalost však byla konečně korunována úspěchem. Jednoho dne přišupajdil páníček se svým nářadím. Panička lomila rukama, kolik peněz stály dveře na terasu a co že budou dělat, když se TO nepovede a zase jaká prý to bude úleva, když se TO povede. Nakonec zavrčela vrtačka a pilka a kde se vzala tu se vzala, ve dveřích byla díra, tak akorát na pořádnou kočku. Než jsme se stihly podívat, jestli náááhodou něco nepřibylo v miskách na baštu, místo díry - světe div se - tam byla dvířka. Mája (bílá) a Sára (černá) - (9 kB)
Dostaly jsme vlastní klíče na obojek a konečně nemusíme čekat až si na nás někdo udělá čas! Šup sem, šup tam. Byly jsme v naprosté euforii. Páni, to bude mejdanů až budou všichni v práci vydělávat na něco dobrého pro své čtyřnohé miláčky (jaký jiný důvod by pro návštěvu zaměstnání měli?) a my budeme mít volné pole působnosti. Ale ouha, zase to má háček. Ven to jde bez klíče, ale dovnitř ne a ne (prý aby sem nechodily cizí kočky). Víš, Dumko, jaká je to hokna vyřešit technicky tento problém ? My to ale nevzdáváme a pracujeme na tom. A hned jak najdeme slabinu v jejich tzv. dokonalém zabezpečovacím systému našeho obydlí, pozveme tě na mejdan (aspoň do té doby trochu povyrosteš!)
S kočičím mňau a tlapku

Mája (bílá) a Sára (černá)