Dumka je kočka Dumka - kočičí rubrika

Pro kočky a koťata (i kocoury) je zde od 18.8.1998 Dumka - pro potěchu milovníkům koček. Vychází vždy, když je o čem psát :-), tzn. denně. Stránky se jmenují po Ferdovic kočce Dumce, o které zde je a bude i část pojednání. Své reakce či příspěvky a fotky v JPEG můžete posílat Dumce nebo Ferdovi
 
28.9. Dumka je zraněná !
Minule bylo:
25.9. Kocour obranář (Anna)
Kočka Dumka 1998
Archiv kočičí rubriky

Dumka je zraněná !

Napuchlá Dumka - pravý vrchní pysk (5 kB) Dneska kolem páté hodiny odpolední - zrovna, když jsem dělal pondělního Psa a chystal se dát do kočičí rubriky zase jeden čtenářský příspěvěk - na mne volá Beruška (moje žena) z kuchyně...

Rychle sem pojď, Dumce se něco stalo...
Vystartoval jsem jako Bart na žrádlo. Dumka pobíhala po předsíni, mňoukala a ani pohladit se od nás nenechala. Pořád se oblizovala a tlapičkou si mnula čumáček. To už jsme si všimli, že má napuchlý horní pravý ret (jak můžete vidět na obrázku).
Když se konečně nechala chytit, bylo vidět, že je v šoku. My jsme byli s Beruškou v šoku taky... No pak jsme ji chvíli utěšovali, pokud nám to šlo, protože se moc utěšovat v náručí nechtěla - u mne ani u Berušky.
Při dokonalejším prozkoumání zblízka, když už ji Beruška držela v náručí, jsme zjistili, že má nateklý nejen ret, ale i nosík. Napuchlá Dumka - detail (5 kB)
Se střídavými úspěchy se dařilo postupně Dumku uklidnit a byl čas se zamyslet nad tím, co se stalo. Vzhledem k tomu, že Dumka přiběhla z terasy, je nanejvýš pravděpodobné, že na terase lovila - jak je jejím zvykem - hmyz, který se v podvečer (po dešti) objevil.
Ostatně ji vždycky moc zajímaly kytičky v podlouhlých truhlících, které jsme dali s blížícím se podzimem z parapetu terasy na její zem. No a na zbytcích petunií se asi objevila vosa, která se pro Dumku zdála vhodným objektem pro lov (a pozdější sežrání). Nevíme přesně, jestli to byla vosa či včela, ale vosu bych čekal spíše než její "kolegyni".
Jenže se stalo, co Dumka nečekala - vosa jí uštědřila žihadlo, když si k ní chtěla čichnout nebo ji zakousnout... No a zbytek, od doby, kdy se vřítila do bytu, už znáte. Napuchlý Dumčin nosík (11 kB)
Po uklidnění Beruškou začala Dumka usínat až usnula v níže ukázané poloze...
Když nemocná spinkala, byl čas shánět někoho kvůli odborné konzultaci. Zvolil jsem nejjednodušší cestu - zavolal jsem Neffům, protože vím, že Míša - Astonova žena - má bohaté zkušenosti s kočkami, které Neffovi měli ještě před tím, než si pořídili vlčáka Gordona...
Míša mne uklidnila s tím, že jestli Dumka může dýchat, větší nebezpečí nehrozí. Dala mi telefonní čísla na veterinu na Zlíchov, kdyby nastaly komplikace a pro případnou konzultaci, kdybychom jí chtěli dávat dithiaden proti alergii.
Zatím Dumka spí - uvidíme. Doufám, že její první úraz dopadne dobře... Spící zraněná Dumka (13 kB)